Архива

Избери месец и година:

Прв триумф на Македонија во квалификациите за пласман на ЕП 2018 во Франција

21.03.2018

Сениорската женска ракометна репрезентација на Македонија ја оствари првата победа во квалификациите за ЕП 2018, откако во третото квалификациско коло во Торшавн славеше над...

читај повеќе >

Пионерките на ЖРК Металург 2 славеа во Ѓорче

19.03.2018

Во 11. коло на пионерската лига, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2, предводени од тренерот Наталија Тодоровска, извојуваа значајна победа на гостувањето кај екипата на РК...

читај повеќе >

ЖРК Металург не го дава второто место

19.03.2018

Во 20. коло на женската ракометна Суперлига, ЖРК Металург и гостуваше на екипата на Деспина во Прилеп. Остварена е победа, која е во рамките на амбициите на нашиот клуб да го...

читај повеќе >

Младинките на ЖРК Металург го надиграа тимот на Вардар

17.03.2018

Во рамките на 10. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на Вардар, кој денеска замина од Автокоманда со...

читај повеќе >

ЖРК Металург испушти победа против ЖРК Куманово

15.03.2018

Во рамките на 19. коло на ракометната женска Суперлига, во Автокоманда се одигра дерби-натпреварот меѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Куманово. По голема борба, која воглавно...

читај повеќе >

Дамчевска го објави поширокиот список на младинките за квалификациите за СП 2018

13.03.2018

Селекторот на женската младинска репрезентација на Македонија, Јулијана Дамчевска, го објави поширокиот список на ракометарки за квалификациските натпревари за...

читај повеќе >

Моќно издание на пионерките на ЖРК Металург 1 на средбата со РК Алушовски

12.03.2018

Пионерките на ЖРК Металург 1 продолжуваат со “мелење“ на своите противници во пионерската лига, група 2. Во 10. коло, нашите најмлади ракометарки го одиграа својот деветти...

читај повеќе >