Европски натпреварувања

Распоред на Натпревари

Датум Коло Натпревар Резултат
08.09.2018 16:30 0 ЖРК Металург – Иси Париз 15:31 (4:17)
09.09.2018 16:30 1 Иси Париз – ЖРК Металург 33:11 (15:10)

Стрелци

Играч Тим Натпревари Голови

ЖРК МЕТАЛУРГ ВО КУПОТ НА ПОБЕДНИЦИ НА КУПОВИ ЌЕ ИГРА ПРОТИВ УНГАРСКИОТ ШИОФОК

22.07.2014

Денеска се извлечени двојките за третото коло на Купот на победници на Купови. Македонскиот вицешампион, екипата на ЖРК Металург, ќе ги вкрсти копјата со тимот на Шиофок,...

читај повеќе