Вести

ЖРК Металург победнички во Струга

13.10.2019

Во петтото коло на Женската лига, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Струга, каде го совлада тимот на ЖРК Стружанка, со резултат 25:18 (15:10). Ова е петта едноподруго победа на...

читај повеќе

И ЖРК Деспина ги остави бодовите во Автокоманда

09.10.2019

Во 4. коло на Женската лига, во Автокоманда ЖРК Металург се сретна со екипата на ЖРК Деспина. Во натпревар, кој мина во доминација на ЖРК Металург, девојките на Јуле...

читај повеќе

ЖРК Металург победнички против Спартак

07.10.2019

По кратката пауза поради репрезентативните потреби продолжи сениорското првенство на Македонија. Во третото коло од Женската лига, шампионот на Македонија, ЖРК Металург,...

читај повеќе

Несреќно реми на пионерките на ЖРК Металург

05.10.2019

Немаа среќа нашите пионерки во натпреварот од третото коло на пионерското првенство на Македонија, група 1. Нашите пионерки водеа во текот на целата средба, но противникот...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург победија и во второто коло

28.09.2019

Во рамките на бторото коло на женската пионерка лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург дојдоа и до својата втора победа. На гостувањето кај ЖРК Алушовски, го...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург првенството го стартуваа со гостинска победа во Куманово

22.09.2019

Во првото коло на женското пионерско првенство на Македонија, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Куманово. Нашиот тим во соседниот град допатува со само девет ракометарки,...

читај повеќе

Уште една убедлива победа на ЖРК Металург

21.09.2019

Актуелниот шампион на Македонија, екипата на ЖРК Металург, денеска оствари уште една убедлива победа во националното првенство. Иако настапи без неколку првотимки, во...

читај повеќе

Убедлива победа на ЖРК Металург на стартот од Женската лига

19.09.2019

Денеска во Автокоманда екипата на ЖРК Металург го одигра својот прв натпревар во новата сезона на Женската лига. Наш прв противник беше екипата на Гевгелија, која ја...

читај повеќе

Заврши учеството на ЖРК Металург во ЕХФ Купот

08.09.2019

Со вториот убедлив пораз, заврши учеството на ЖРК Металург во ЕХФ Купот. Македонскиот шампион и во вториот натпревар со Метрако Заглебје Лубин загуби катастрофално. Повторно...

читај повеќе

Тежок пораз на ЖРК Металург

07.09.2019

Македонскиот шампион, екипата на ЖРК Металург, доживеа тежок пораз на првиот натпревар од првото коло на ЕХФ Купот. Полската екипа Метрако Заглебје Лубин не совлада со...

читај повеќе