Останати Категории

Пионерките на ЖРК Металург 2 славеа во Ѓорче

19.03.2018

Во 11. коло на пионерската лига, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2, предводени од тренерот Наталија Тодоровска, извојуваа значајна победа на гостувањето кај екипата на РК...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург го надиграа тимот на Вардар

17.03.2018

Во рамките на 10. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на Вардар, кој денеска замина од Автокоманда со...

читај повеќе

Моќно издание на пионерките на ЖРК Металург 1 на средбата со РК Алушовски

12.03.2018

Пионерките на ЖРК Металург 1 продолжуваат со “мелење“ на своите противници во пионерската лига, група 2. Во 10. коло, нашите најмлади ракометарки го одиграа својот деветти...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 загубија од Вардар

11.03.2018

Во 10. коло на пионерската лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2 во Автокоманда ја пречекаа екипата на Вардар. Средбата мина во знакот на гостинскиот тим,...

читај повеќе

Продолжува победничката серија на пионерките на ЖРК Металург 1

11.03.2018

Во 9. коло на пионерската лига, група 2, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Охрид, каде се сретнаа со екипата на Лихнид. И оваа средба, како и сите досега одиграни, мина во...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург изброија до 50, на гостувањето кај РК Ѓорче

10.03.2018

Во рамките на 9. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург гостуваа во Ѓорче, каде се сретнаа со екипата на РК Ѓорче Петров...

читај повеќе

Седма едноподруго победа на пионерките на ЖРК Металург

27.02.2018

На почетокот на втората полусезона, пионерките на ЖРК Металург во Автокоманда ја совладаа екипата на Ринија М, која ја победија со огромни 25:5 (11:4). Тоа беше комплетно...

читај повеќе

Делчево преголем залак за пионерките на Металург 2

03.12.2017

Во шестото коло на женското пионерско првенство на Македонија, група 1, пионерките на Металург 2 го доживеаа и третиот пораз во сезоната. На домашен терен, во Автокоманда,...

читај повеќе

Во дербито на полусезоната, пионерките на ЖРК Металург 1 го “дуплираа“ Пелистер

03.12.2017

Одличен настап имаа пионерките на ЖРК Металург во шестото коло на пионерската лига на Македонија, група 2. Во Автокоманда, тие го декласираа тимот на Пелистер, со кого до ова...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург редат само победи

03.12.2017

Во 7. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург гостуваа во Кичево, од каде се вратија со нова убедлива победа и нови бодови. Нашите...

читај повеќе