Кадетки

Кадетките на ЖРК Металург ја декласираа второпласираната Струма

29.09.2018

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од петтото коло на женското кадетско првенство на Македонија, група 1, во кој кадетките на ЖРК Металург го декласираа тимот на ЖРК...

читај повеќе

Трета победа на кадетките на ЖРК Металург

16.09.2018

Во третото коло на женската кадетска лига на Македонија, група 1, кадетките на ЖРК Металург гостуваа во Штип, каде ја совладаа екипата на Кожувчанка со убедливи 12:36...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург го надиграа Куманово

08.09.2018

Во второто коло на женската кадетска лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се одигра дерби натпревар меѓу екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Куманово. Средбата заврши со...

читај повеќе

Победнички старт на кадетките на ЖРК Металург

02.09.2018

Во првото коло од денеска започнатото кадетско првенство на Македонија, кадетките на ЖРК Металург, предводени од Јуле Црвенкоска, гостуваа во Свети Николе кај екипата на...

читај повеќе

Катастрофален пораз на кадетките на Лихнид во Автокоманда

14.04.2018

Во Автокоманда денеска се одигра дерби-средбата на 6. коло на кадетската лига на Македонија, група 1, меѓу ЖРК Металург и ЖРК Лихнид. Средбата е прогласена за дерби, бидејќи се...

читај повеќе

Кадетското дерби и припадна на Стружанка

23.10.2017

Во дерби натпреварот од петтото коло на кадетското првенство на Македонија, група 1, ракометарките на Стружанка го совладаа тимот на ЖРК Металург, со резултат 21:22 (10:8). Оваа...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург победнички од Кичево

15.10.2017

Во првото коло на кадетската лига на Македонија, кадетките на ЖРК Металург гостуваа во Кичево, каде ја совладаа истоимената домашна екипа, со резултат 26:32 (12:13). Нашите...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург ја извојуваа и втората победа

07.10.2017

Во рамките на третото коло од женската кадетска лига, група 1, кадетките на ЖРК Металург ја совладаа екипата на ЖРК Шампион Вардар, со резултат 22:15 (10:8). Нашите млади...

читај повеќе

Кадетки: Требаше да биде дерби, а испадна катастрофа на кумановки

29.09.2016

Минатата сезона водеа тешка битка во пионерското финале,  а оваа се сретнаа во првото коло од кадетското првенство на Македонија. Од дуелот меѓу кадетките на ЖРК Металург и...

читај повеќе