Младинки ЖРК Металург

Младинките на ЖРК Металург сезоната ја почнаа со убедлива победа

16.10.2018

Во првото коло на единствената женска младинска лига на Македонија, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Гевгелија, каде ја совлада домашната Гевгелија со огромни 29 голови...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург повторно се шампионки на Македонија

06.05.2018

Автокоманда денеска повторно слави, бидејќи старо-нови младински шампионки на Македонија се девојките на ЖРК Металург, кои во финалето на фајналфор-турнирот ја совладаа...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург перфектни, 12 средби – 12 победи

27.04.2018

Младинките на ЖРК Металург вечерва ја извојуваа својата 12 победа во 12 одиграни средби и со максимални 36 бода го завршија регуларниот дел од првенството. Вечерва е совладана...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург, преку Вардар Јуниор, први во регуларниот дел од сезоната

25.04.2018

Младинките на ЖРК Металург на гостувањето кај Вардар Јуниор стигнаа до својата 11-та едноподруго победа и на коло до крајот го осигураа првото место во регуларниот дел од...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург итаат кон титулата

16.04.2018

Во 12. коло на единствената женска младинска лига, младинките на ЖРК Металург катастрофално го поразија тимот на Гевгелија, со резултат 37:16 (17:7) и го продолжија својот...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург дојдоа до 9-тата победа во низа

03.04.2018

Младинките на ЖРК Металург продолжуваат со максималниот учинок во единствената женска младинска лига на Македонија. На гостувањето кај екипата на Кузман-Вардар нашите...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург го надиграа тимот на Вардар

17.03.2018

Во рамките на 10. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на Вардар, кој денеска замина од Автокоманда со...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург изброија до 50, на гостувањето кај РК Ѓорче

10.03.2018

Во рамките на 9. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург гостуваа во Ѓорче, каде се сретнаа со екипата на РК Ѓорче Петров...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург редат само победи

03.12.2017

Во 7. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург гостуваа во Кичево, од каде се вратија со нова убедлива победа и нови бодови. Нашите...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на Вардар Јуниор

19.11.2017

Во 6. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на ЖРК Вардар Јуниор, кој го совладаа со убедливи 29:19 (15:9). Тоа...

читај повеќе