Пионерки

Делчево преголем залак за пионерките на Металург 2

03.12.2017

Во шестото коло на женското пионерско првенство на Македонија, група 1, пионерките на Металург 2 го доживеаа и третиот пораз во сезоната. На домашен терен, во Автокоманда,...

читај повеќе

Во дербито на полусезоната, пионерките на ЖРК Металург 1 го “дуплираа“ Пелистер

03.12.2017

Одличен настап имаа пионерките на ЖРК Металург во шестото коло на пионерската лига на Македонија, група 2. Во Автокоманда, тие го декласираа тимот на Пелистер, со кого до ова...

читај повеќе

Трета победа на пионерките на ЖРК Металург

30.11.2017

Во петтото коло на женското пионерско првенство на Македонија, група 2, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Прилеп, каде се сретнаа со екипата на Макалоски. Средбата мина...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 ги поделија бодовите со Ѓорче

18.11.2017

Во четвртото коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2 ги поделија бодовите со ЖРК Ѓорче. Резултатот од овој интересен натпревар е 8:8...

читај повеќе

Пионерките на Металург 2 подобри од Струма

04.11.2017

По нерешениот резултат во првото коло, пионерките на Металург 2 стигнаа и до првата победа, откако денеска во Автокоманда ја совладаа екипата на Струма од Струмица, со...

читај повеќе

Пионерките на Металург 2 и на Велкова 5 ги поделија бодовите

28.10.2017

Во рамките на првото коло на женското пионерско првенство на Македонија, во Автокоманда се одигра првенствен натпревар меѓу екипите на ЖРК Металург 2 и на Велкова 5. Видовме...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург со убедлива победа во Кичево

03.10.2017

Во првото коло од новото женско првенство на Македонија, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Кичево од каде се вратија со убедлива победа и со првите три освоени...

читај повеќе

Пионерките на ЖК Металург се шампионки на Македонија

12.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург се најдобри во Македонија во сезона 2015/16. Откако лигашкиот дел го завршија со убедливи девет победи и еден нерешен резултат, тие беа најдобри и на...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 се трети во Македонија

12.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург 2 се трети во Македонија, откако во малото финале ја декласираа екипата на Лихнид, со резултат 21:14 (7:9). Ако во првото полувреме се уште се...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург се пласираа во финалето на пионерскиот фајналфор

11.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург, кои доминираа во текот на целата сезона, победоносно продолжија и во полуфиналето на пионерскиот фајналфор, каде ја совладаа екипата на Лихнид, со...

читај повеќе