Пионерки

Пионерките на ЖРК Металург шампионки на Македонија

22.04.2018

Пионерскиот тим на ЖРК Металург е новиот шампион на Македонија во пионерска конкуренција. По една сезона, шампионскиот пехар повторно ќе ја краси витрината на Металург, а ова...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург се пласираа во финалето на пионерскиот фајналфор

21.04.2018

Пионерките на ЖРК Металург 1 во денешното полуфинале го надиграа тимот на ЖРК Делчево и се пласираа во финалето на женскиот пионерски фајналфор, што се игра во Битола. Нашите...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 1 регуларниот дел го завршија со максимални 12 победи

16.04.2018

Во последното коло на женската пионерска лига, група 2, пионерките на Металург 1 ја совладаа екипата на ЖРК Стружанка, со резултат 16:9 (9:2), и го завршија регуларниот дел од...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 првенството го завршија со победа

15.04.2018

Во последното коло од пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2 ја совладаа екипата на Кожувчанка, со резултат 17:8 (9:4). Ова е вкупно четврта...

читај повеќе

Уште една сигурна победа и на пионерките на Металург 1

25.03.2018

Пионерките на Металург 1, кои суверено владеат во групата 2 и имаат десет победи од десет досега одиграни средби, денеска во Автокоманда имаа сестринска пресметка со екипата...

читај повеќе

Пионерскиот лидер Куманово “се сопна“ во Автокоманда

25.03.2018

Пионерките на ЖРК Металург 2 ја остварија својата највредна победа во тековното првенство, откако претпладнево во Автокоманда го совладаа лидерот во групата 1, тимот на...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 славеа во Ѓорче

19.03.2018

Во 11. коло на пионерската лига, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2, предводени од тренерот Наталија Тодоровска, извојуваа значајна победа на гостувањето кај екипата на РК...

читај повеќе

Моќно издание на пионерките на ЖРК Металург 1 на средбата со РК Алушовски

12.03.2018

Пионерките на ЖРК Металург 1 продолжуваат со “мелење“ на своите противници во пионерската лига, група 2. Во 10. коло, нашите најмлади ракометарки го одиграа својот деветти...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 загубија од Вардар

11.03.2018

Во 10. коло на пионерската лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2 во Автокоманда ја пречекаа екипата на Вардар. Средбата мина во знакот на гостинскиот тим,...

читај повеќе

Продолжува победничката серија на пионерките на ЖРК Металург 1

11.03.2018

Во 9. коло на пионерската лига, група 2, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Охрид, каде се сретнаа со екипата на Лихнид. И оваа средба, како и сите досега одиграни, мина во...

читај повеќе