Пионерки

Пионерките на ЖРК Металург и на Делчево Вардар ги поделија бодовите

08.10.2018

Во петтото коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на ЖРК Металург и на Делчево Вардар. По голема борба, средбата заврши со...

читај повеќе

Убедлив пораз на пионерките на ЖРК Металург

22.09.2018

Во третото коло на пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург го запишаа првиот пораз во тековната сезона. Подобри од нас беа пионерките на...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург со полн плен од Куманово

17.09.2018

Во второто коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Куманово, каде го совладаа својот противник со убедливи 7:15 (5:9)....

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург го победија Гостивар со резултат за Гинис

08.09.2018

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од првото коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, во кој се сретнаа екипите на ЖРК Металург и на ГРК Гостивар. Победи...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург шампионки на Македонија

22.04.2018

Пионерскиот тим на ЖРК Металург е новиот шампион на Македонија во пионерска конкуренција. По една сезона, шампионскиот пехар повторно ќе ја краси витрината на Металург, а ова...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург се пласираа во финалето на пионерскиот фајналфор

21.04.2018

Пионерките на ЖРК Металург 1 во денешното полуфинале го надиграа тимот на ЖРК Делчево и се пласираа во финалето на женскиот пионерски фајналфор, што се игра во Битола. Нашите...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 1 регуларниот дел го завршија со максимални 12 победи

16.04.2018

Во последното коло на женската пионерска лига, група 2, пионерките на Металург 1 ја совладаа екипата на ЖРК Стружанка, со резултат 16:9 (9:2), и го завршија регуларниот дел од...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 првенството го завршија со победа

15.04.2018

Во последното коло од пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2 ја совладаа екипата на Кожувчанка, со резултат 17:8 (9:4). Ова е вкупно четврта...

читај повеќе

Уште една сигурна победа и на пионерките на Металург 1

25.03.2018

Пионерките на Металург 1, кои суверено владеат во групата 2 и имаат десет победи од десет досега одиграни средби, денеска во Автокоманда имаа сестринска пресметка со екипата...

читај повеќе

Пионерскиот лидер Куманово “се сопна“ во Автокоманда

25.03.2018

Пионерките на ЖРК Металург 2 ја остварија својата највредна победа во тековното првенство, откако претпладнево во Автокоманда го совладаа лидерот во групата 1, тимот на...

читај повеќе