Пионерки

Пионерките на Металург 2 и на Велкова 5 ги поделија бодовите

28.10.2017

Во рамките на првото коло на женското пионерско првенство на Македонија, во Автокоманда се одигра првенствен натпревар меѓу екипите на ЖРК Металург 2 и на Велкова 5. Видовме...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург со убедлива победа во Кичево

03.10.2017

Во првото коло од новото женско првенство на Македонија, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Кичево од каде се вратија со убедлива победа и со првите три освоени...

читај повеќе

Пионерките на ЖК Металург се шампионки на Македонија

12.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург се најдобри во Македонија во сезона 2015/16. Откако лигашкиот дел го завршија со убедливи девет победи и еден нерешен резултат, тие беа најдобри и на...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 се трети во Македонија

12.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург 2 се трети во Македонија, откако во малото финале ја декласираа екипата на Лихнид, со резултат 21:14 (7:9). Ако во првото полувреме се уште се...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург се пласираа во финалето на пионерскиот фајналфор

11.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург, кои доминираа во текот на целата сезона, победоносно продолжија и во полуфиналето на пионерскиот фајналфор, каде ја совладаа екипата на Лихнид, со...

читај повеќе

Пораз на пионерките на ЖРК Металург 2 во полуфиналето на пионерскиот фајналфор

11.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург 2, кои се во просек по две години помали од своите ротивници, не успеааја да го минат полуфиналето на пионерскиот фајналфор. Загубивме од ЖЖРК...

читај повеќе

Голем успех – двете пионерски екипи на ЖРК Металург обезбедија пласман на фајнал-форот

03.04.2016

Голем успех постигнаа двете екипи на ЖРК Металург, ЖРК Металург и ЖРК Металург 2, во женската пионерска лига на Македонија, обезбедувајќи учество во фајнал-форот на...

читај повеќе

Пионерките на Металург го решија и Куманово

31.03.2016

Иако средбата со Куманово се водеше како дерби на 9. коло на пионерската лига група 2, бидејќи играа двете првопласирани екипи, во стварност видовме само уште една убедлива...

читај повеќе

Пионерките ја совладаа и екипата на Преспа

31.03.2016

Пионерките на ЖРК Металург, во рамките на 9. коло на пионерското првенство на Македонија во група 1, ја совладаа екипата на Преспа Нова, со резултат 17:11 (11:5). Ова е осма...

читај повеќе