Пионерки

Пионерките на Металург го совладаа и тимот на Велкова 5

22.03.2016

Нашите пионерки имаа тешка средба на гостувањето кај екипата на Велкова 5, која ја совладаа со резултатски пресврт во второто полувреме. Резултатот од средбата е 15:12 (6:7) во...

читај повеќе

Пионерките на Вардар капитулираа во Автокоманда

19.03.2016

Пионерките на Металург го декласираа составот на Вардар, победувајќи го со резултат 25:8 (13:5). Иако се поразени со дури 17 гола разлика, токму Вардар го отвори резултатот на оваа...

читај повеќе

Нашите пионерки го декласираа Овче Поле на нивен терен

14.03.2016

Пионерската екипа на ЖРК Металург ја декласираше екипата на Овче Поле на нивен терен, победувајќи со 27:6 (13:4). Тоа беше уште една лесна победа на нашите најмлади ракометарки,...

читај повеќе

И Жито Прилеп ја призна надмоќта на нашите пионерки

14.03.2016

Пионерките на ЖРК Металург 2 катастрофално ги поразија врсничките од Прилеп, со дури 23 гола разлика, остварувајќи двоцифрена предност уште во првото полувреме. Нашите...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург катастрофално ја поразија и Кожувчанка

07.03.2016

Страшен е овој состав на ЖРК Металург, кој, како казнена експедиција, се справува со своите противници, кои за успех го сметаат секој пораз помал од 20 разлика. Овој наш тим, во...

читај повеќе

Пионерките на Металург му вратија на Лихнид за поразот од првото коло

07.03.2016

Во рамките на првото пролетно коло, пионерките на Металург ја совладаа екипата на Лихнид од Охрид и се реваншираа за единствениот пораз во есенскиот дел, доживеан уште во...

читај повеќе

Нова победа на пионерките на ЖРК Металург, за челна позиција во групата 1

29.11.2015

Пионерскиот тим на ЖРК Металург, под водство на тренерот Даниела Тасеска, денеска ја совладаа екипата на ЖРК Преспа Нова, со резултат 23:15 (12:6) и, со четири победи, им се...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ 2 ГО ДОБИЈА ДЕРБИТО СО СТРУЖАНКА

09.11.2015

Во Автокоманда денеска се одигра дерби натпреварот меѓу пионерките на ЖРК Металург 2 и на Стружанка. Иако на почетокот на своите спортски кариери, ракометарките на двата...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ЛЕСНО ПРОТИВ ДЕЛЧЕВО

30.10.2015

Нашите пионерки извојуваа лесна победа против врсничките од Делчево, кои ги совладаа со резултат 28:12 (18:3). Интересно, гостинките први поведоа и тоа со 0:2, а потоа до крајот на...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПОБЕДИЈА ВО КУМАНОВО

26.10.2015

Во натпревар од пионерското првенство на Македонија, нашите пионерки го победија тимот на Куманово во Куманово, со резултат 17:13 (9:7). Иако победата е изразена со само четири...

читај повеќе