Пионерки

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД ВЕЛКОВА

24.10.2015

Во Автокоманда заврши средбата во рамките на пионерската лига на Македонија, меѓу екипите на ЖРК Металург и на РК Велкова, во која победата им припадна на нашите млади...

читај повеќе

СРЕДЕ “ЈАНЕ САНДАНСКИ“ НАШИТЕ ПИОНЕРКИ ГО НАДИГРАА ВАРДАР

19.10.2015

Лесна и убедлива победа извојуваа нашите пионерки во мечот против Вардар во “Јане Сандански“. Противникот немаше ни најмала шанса на вчерашната средба, а едно почетно...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ГО НАПОЛНИЈА ГОЛОТ НА ПРИЛЕП

18.10.2015

Пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Прилеп од каде се враќаат со полн плен и со победа од дури 18 гола разлика. Нашите девојки победија со резултат 22:4 (13:0). Куриозитет на...

читај повеќе

Катастрофа на пионерките на Овче Поле во Автокоманда

16.10.2015

Пионерките на ЖРК Металург катастрофално ги поразија врсничките од Овче Поле во натпревар одигран во Автокоманда. Само неколку минути се играше рамноправно, се до 3:3, а...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА ВО ПИОНЕРСКА КОНКУРЕНЦИЈА

19.04.2015

Со победата над екипата на Моби Дик, пионерките на ЖРК Металург триумфално ја завршија натпреварувачката сезона и, со максимални десет победи, се закитија со шампионската...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРЕСИЛНИ ЗА КОЖУВЧАНКА И ВО ШТИП

04.04.2015

Нова висока победа на нашите пионерки во македонската пионерска лига. Во Штип е поразена Кожувчанка, со катастрофални 25:6 (15:4). Огромна беше премоќта на нашите ракометарки,...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОДОЛЖУВААТ СО ПОБЕДИ

30.03.2015

Во Автокоманда се одигра натпревар од женската пионерска лига, во кој ЖРК Металург високо ја совлада екипата на Струга, со резултат 20:5 (11:3). Средбата помина во целосна...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПОБЕДИЈА ВО ЧАИР

22.03.2015

Пионерките на ЖРК Металург се вратија со победа од гостувањето кај екипата на Чаир. Резултатот од средбата е 25:22 (14:8). Иако резултатот е тесен, победата на нашите пионерки е...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА ВАРДАР ВО АВТОКОМАНДА

05.03.2015

Во првиот натпревар од продолжението на пионерското првенство на Македонија, пионерките на ЖРК Металург извојуваа лесна и убедлива победа против соодветниот состав на...

читај повеќе