Вести

Убедлив пораз на пионерките на ЖРК Металург

22.09.2018

Во третото коло на пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург го запишаа првиот пораз во тековната сезона. Подобри од нас беа пионерките на...

читај повеќе

Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

18.09.2018

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски, го објави списокот за ЕХФ неделата што ќе се одржи во период од 24 до 30 септември 2018. Првиот собир ќе се одржи...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург со полн плен од Куманово

17.09.2018

Во второто коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Куманово, каде го совладаа својот противник со убедливи 7:15 (5:9)....

читај повеќе

Трета победа на кадетките на ЖРК Металург

16.09.2018

Во третото коло на женската кадетска лига на Македонија, група 1, кадетките на ЖРК Металург гостуваа во Штип, каде ја совладаа екипата на Кожувчанка со убедливи 12:36...

читај повеќе

Во Автокоманда, ЖРК Металург го надигра тимот на ЖРК Деспина

15.09.2018

Во второто коло од женската ракометна Суперлига, во Автокоманда ЖРК Металург го надигра тимот на ЖРК Деспина. ЖРК Металург ја оправда својата фаворитска улога, извојува...

читај повеќе

ЖРК Металург тргна со победа

11.09.2018

Денеска во Автокоманда се одигра натпреварот од првото коло на женската ракометна Суперлига, претходно одложен поради обврските на ЖРК Металург во ЕХФ-Купот. Нашиот прв...

читај повеќе

ЖРК Металург ги заврши настапите во ЕХФ-Купот

10.09.2018

ЖРК Металург доживеа убедлив пораз и на втората средба со екипата на Иси Париз и со тоа ги заврши настапите во женскиот ЕХФ-Куп. Денеска сме поразени со високи 22 гола разлика,...

читај повеќе

Првиот дуел меѓу ЖРК Металург и Иси Париз очекувано му припадна на гостинскиот тим

08.09.2018

Во Автокоманда се одигра првиот од двата дуели во рамките на првото квалификациско коло во женскиот ЕХФ-Куп, меѓу екипите на ЖРК Металург и на Иси Париз. Гостинскиот тим ја...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург го надиграа Куманово

08.09.2018

Во второто коло на женската кадетска лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се одигра дерби натпревар меѓу екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Куманово. Средбата заврши со...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург го победија Гостивар со резултат за Гинис

08.09.2018

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од првото коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, во кој се сретнаа екипите на ЖРК Металург и на ГРК Гостивар. Победи...

читај повеќе