Вести

ВИСОК ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

04.09.2012

Девојките на Металург Скопје се вратија поразени од гостувањето во Прилеп. Жито Прилеп високо го совлада нашиот втор женски состав со резултат 32:16 (15:8). Според тренерот на РК...

читај повеќе

ВИСОКА ПОБЕДА НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ЈАГОДИНА

31.08.2012

ЖРК Металург вечерва ја надигра екипата на Јагодина победувајки ја со резултат 28:18 (17:8). Почетокот на натпреварот навестуваше цврст и неизвесен дуел. Металург поведе од...

читај повеќе

ТЕСЕН ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

29.08.2012

ЖРК Металург ја загуби втората средба против екипата на Заечар со резултат 25:28 (11:15). На оваа средба нашиот тим настапи без Олга Васчук која на две минути пред крај на...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ЗАЕЧАР ВО ЗАЕЧАР

28.08.2012

Во првиот пријателски натпревар помеѓу Заечар и нашиот ЖРК Металург, победа однесоа нашите ракометарки. Дрим тимот на Заечар е совладан со резултат 23:21 (13:10). При тоа треба да...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ МУ СЕ СПРОТИСТАВИ НА ЖИТО ПРИЛЕП

25.08.2012

Нашата втора женска екипа и учесник во македонската суперлига, Металург Скопје, одигра пријателски натпревар против тимот на Жито Прилеп. Иако ја загубија средбата со...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СО ПОБЕДА ЈА ЗАВРШИ РОМАНСКАТА ТУРНЕЈА

19.08.2012

ЖРК Металург со победа над екипата на Муничипиу Плоешти ја заврши својата романска турнеја во која за пет дена одигра шест натпревари и при тоа оствари три победи и исто...

читај повеќе

ПОБЕДА И ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

18.08.2012

Во градот Роман, во близина на романско-молдавска граница, стартуваше турнирот “Куза вода“. ЖРК Металург денес одигра два натпревари, со променлив успех. Најпрво, нашите...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СО ПОРАЗ ГО ЗАВРШИ ТУРНИРОТ “КУЗА ВОДА“

18.08.2012

ЖРК Металург, во третото коло од турнирот “Куза вода“, загуби од домашната екипа Роман со резултат 22:23 (11:8) и го зазеде третото место. Натпреварот помина во напрегната борба...

читај повеќе

ПРВ ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

16.08.2012

На турнејата во Романија, ЖРК Металург го доживеа и првиот пораз. Нашите девојки загубија од својот вчерашен противник, ЦСМ Букурешти со резултат 23:29, полувреме...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СТАРТУВАШЕ СО ПОБЕДА

16.08.2012

Пријатни вести стигнуваат од Романија. ЖРК Металург ја доби својата прва средба од романската турнеја. Победен е тимот на ЦСМ Букурешти со резултат 23:22, полувреме...

читај повеќе