Вести

ВЕЧЕРВА ЖРК МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА ЗА РОМАНИЈА

14.08.2012

ЖРК Металург вечерва заминува за Романија каде ќе ги продолжи подготовките и каде ќе одигра и поголем број контролни натпревари. Екипата е комплетна, отсуствуваат само Соња...

читај повеќе

ОЛГА ВАСЧУК, ЛЕВОРАКОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

02.08.2012

При крај на јуни ЖРК Металург ги заврши формалностите околу ангажирањето на Украинката Олга Васчук која треба да ја пополни празнината на позицијата десен бек. Васчук (25, 179...

читај повеќе

УСПЕШНО Е ОПЕРИРАНА ЗОРИЦА ДЕСПОДОВСКА

01.08.2012

На Зорица Десподовска, левиот бек на ЖРК Металург, денес и е успешно изведена операција на слепото црево. Оперативниот ласерски зафат е изведен во РеМедика, ретката операциха...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СТАРТУВАШЕ СО ТРЕНИНЗИ

25.07.2012

Тимот на ЖРК Металург денес стартуваше прв со своите подготовки. Најпрво е одржан состанок на кој екипата е запознаена со планот на подготовките, а потоа и првиот...

читај повеќе

ТЕА КЕРАМИТЧИЕВА И САРА РИСТОВСКА ЌЕ ИГРААТ ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

23.07.2012

Младите ракометарки Теодора Керамитчиева (1996, 184 см) и Сара Ристовска (1996, 173 см), кои до сега настапуваа за екипата на РК Металург Скопје, со почетокот на новата сезона ќе играат...

читај повеќе

И МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЌЕ СТАРТУВА СО ПОДГОТОВКИТЕ

23.07.2012

РК Металург Скопје ќе стартувава со подготовките во сабота, 28 јули, со почеток во 09.00 часот. Најпрво, во сала “Автокоманда“ тренерот Симовски Симе ќе одржи состанок со...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ НА 25 ЈУЛИ ЌЕ ГИ ЗАПОЧНЕ ПОДГОТОВКИТЕ ЗА НОВАТА СЕЗОНА

21.07.2012

Шампионот на Македонија, ЖРК Металург, во среда ќе ги започне подготовките за новата сезона. Екипата претрпе измени во однос на составот со кој ја заврши претходната сезона....

читај повеќе

МИХАЕЛА ИАЛОМИТЕАНУ ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

17.07.2012

ЖРК Металург пополни уште една празнина во екипата. Романската чуварка на мрежата Михаела Иаломитеану потпиша двогодишен договор со нашиот тим. Михаела е повремена...

читај повеќе

РАСПОРЕДОТ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

03.07.2012

На состанокот на женската Регионална лига во Јагодина, меѓу другото, се одредени и стартните броеви на екипите учеснички и распоредот на натпреварите кој е направен во...

читај повеќе

РОБЕРТИНА МЕЧЕВСКА ОД ВЧЕРА Е ДИПЛОМИРАН ПРОФЕСОР ПО СПОРТ

27.06.2012

Пикерот на ЖРК Металург и македонската репрезентација, Робертина Мечевска, од вчера е и дипломиран професор по спорт. Робертина дипломираше на Факултетот за спорт и спортски...

читај повеќе