Вести

ДЕСНИОТ БЕК ОЛГА ВАСЧУК ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

26.06.2012

Украинската репрезентативка Олга Васчук (25) ќе ги засили редовите на ЖРК Металург ! Се работи за ракометарка која игра на позиција десен бек, а во ЖРК Металург доаѓа од...

читај повеќе

СОЊА БАШИЌ ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

22.06.2012

ЖРК Металург доби засилување на централната бековска позиција. Соња Башиќ (25) е новото име во редовите на нашиот женски шампион. Соња Башиќ (183 см.) е ќерка на прославениот...

читај повеќе

ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ КАЈ ЖРК МЕТАЛУРГ

01.06.2012

По завршувањето на сезоната во која ЖРК Металург ги освои двете титули во македонскиот женски ракомет, еве можност да ги видиме поединечните достигнувања на нашите...

читај повеќе

ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

31.05.2012

По завршувањето на првенството во Скопско женска Супер лига, ред е да ги претставиме стрелците кои постигнуваа голови за екипата на Металург Скопје. Еве ја комплетната...

читај повеќе

KАДЕТКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ОСВОИЈА ТРЕТОТО МЕСТО

20.05.2012

Во Кичево заврши плеј-офот во кадетското првенство за жени. Екипата на ЖРК Металург го освои третото место победувајќи го составот на ЖРК Жито Прилеп со резултат 22:20,...

читај повеќе

ПЛЕЈ ОФ КАДЕТКИ, ПОЛУФИНАЛЕ

20.05.2012

Во Кичево се одржа завршниот турнир во женска кадетска категорија. Иако по години помлади, на турнирот настапија и кадетките на Металург. Во полуфиналната средба се...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ И ГЕВГЕЛИЈА ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ

19.05.2012

Денес во “Автокоманда“ се одигра интересен првенствен натпревар помеѓу екипите на Металург Скопје и Гевгелија. Средбата заврши без победник но токму Металург Скопје треба...

читај повеќе

ПОВТОРНО ШАМПИОНКИ !

17.05.2012

ЖРК Металург е повторно шампион на Македонија, трет пат едноподруго. Иако тоа беше познато од многу поодамна, своја верификација доби денес, по натпреварот со ЖРК Вардар. За...

читај повеќе

ПРВЕНСТВОТО Е НАШЕ, КУПОТ Е НАШ…СЕ Е НАШЕ

13.05.2012

Автокоманда повторно слави. По освоеното првенство, ЖРК Металург го освои и Купот на Македонија, трет пат едноподруго. Ова е и трета “дупла круна“ за нашите девојки. Денес се...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ВО ФИНАЛЕТО НА КУПОТ ЌЕ СЕ ПРЕСМЕТА СО ЖИТО ПРИЛЕП

11.05.2012

ЖРК Металург на денешната полуфинална средба во Купот на Македонија дојде до лесна победа против екипата на Гевгелија. Резултатот од средбата е 38:13 (20:8). Тоа е очекуван епилог...

читај повеќе