Вести

ЛОШ ДЕН ЗА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

10.05.2012

Екипата на Металург Скопје го загуби плеј оф натпреварот во Куманово од истоимената екипа со резултат 30:24  (17:12). За жал нашите девојки повторно имаа лош ден и не прикажаа...

читај повеќе

ЖРК ВАРДАР ЗАСЛУЖЕНО ГИ ОДНЕСЕ БОДОВИТЕ ОД “АВТОКОМАНДА“

05.05.2012

Денешното дерби помеѓу екипите на РК Металург Скопје и ЖРК Вардар заслужено му припадна на гостинскиот тим кој со оваа победа го завери второто место во домашното првенство...

читај повеќе

МАГДАЛЕНА ЈАНЕВСКА ИМ ГИ “РАСИПА“ СМЕТКИТЕ НА ПРИЛЕПЧАНКИТЕ

03.05.2012

Одличен резултат оствари екипата на РК Металург Скопје на гостувањето во Прилеп. Средбата заврши нерешено а резултатот е 26:26, полувреме 14:12 за Металург. Иако на средбата со...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ ГО СОВЛАДАА КИЧЕВО

28.04.2012

Младинската женска екипа на Металург денес ги совлада врсничките од Кичево. Интересен натпревар во кој ние постојано водевме а гостинките наоѓаа сили да не достигнат. Во...

читај повеќе

КОЖУВЧАНКА НИ КРИВА НИ ДОЛЖНА “НАЛЕТА“ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

07.04.2012

Средбата помеѓу двете екипи на Металург беше вистинското финале пред финале на денешниот турнир. Меѓутоа, ждрепката сакаше да биде поинаку па во финале се сретнаа...

читај повеќе

СЕСТРИНСКА ЛЕКЦИЈА НА ЖРК МЕТАЛУРГ

07.04.2012

Денес во “Автокоманда“ се играа натпревари од четвртфинале на Купот на Македонија, група 4. Ждребувањето сакаше во полуфинале да се сретнат двете екипи на Металург, РК...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ДОСТОИНСТВЕНО СЕ ПРОСТИ ОД ЕХФ КУПОТ

12.02.2012

ЖРК Металург заврши со настапите во ЕХФ Купот. Во реванш средба со екипата на Лада, нашиот тим е поразен со 23:28, полувреме 12:16. По високиот пораз во Толјати, вкупниот победник...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЧЕСНО СЕ ПРОСТИ ОД КПК

12.02.2012

ЖРК Металург ја доби реванш средбата против екипата на Лајпциг и чесно се прости од Купот на Победници на Купови. Таков е епилогот од денешната средба која заврши со резултат...

читај повеќе

ТЕЖОК ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО ЛАЈПЦИГ

10.02.2012

По поразот на првиот натпревар со екипта на Лајпциг, со резултат 25:13, ЖРК Металург се најде во безизлезна ситуација. Натпреварот го контролиравме до 41 минута кога губевме со...

читај повеќе

ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО НАТПРЕВАРОТ СО ЛАДА

06.02.2012

Пред малку во Толјати заврши првиот натпревар од осминафиналниот двобој меѓу ЖРК Металург и руската екипа Лада. На жалост, вестите не се поволни, доживеан е непријатен пораз...

читај повеќе