Вести

ЖРК МЕТАЛУРГ ДОБИ ТЕЖОК ПРОТИВНИК ВО 4 КОЛО НА ЕХФ КУПОТ

23.11.2011

Во Виена, денес се извлечени паровите во 1/8 финале на ЕХФ Купот. Металург, за противник, ја доби руската екипата Лада Тољати, од истоимениот град. Првиот натпревар ќе се игра на...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СЕ ПЛАСИРА МЕЃУ 16-ТЕ ЕВРОПСКИ ВЕЛИКАНИ

22.11.2011

ЖРК Металург, со вкупна победа над Ховде, се пласира во 4 коло на ЕХФ Купот. Со пласманот меѓу 16-те екипи, кои ќе се борат за големиот трофеј, Металург оствари еден од...

читај повеќе

ХЦ ЛАЈПЦИГ, ОСМИНАФИНАЛЕН ПРОТИВНИК НА ЖРК МЕТАЛУРГ

15.11.2011

Денес, во Виена, се извлечени паровите за 1/8 финале во Купот на Победници на Купови. Нашата ЖРК Металург, од позиција на неповластената втора група, доби силен противник во...

читај повеќе

ДЕВОЈКИТЕ ГО ОДРЖАА ЗБОРОТ

13.11.2011

ЖРК Металург е дел од Топ 16 во Купот на Победници на Купови. Во едно од своите најдобри изданија и во еден од најубавите женски натпревари одиграни во “Автокоманда“, нашите...

читај повеќе

ФЕНОМЕНАЛНО ИЗДАНИЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО ХОВДЕ

13.11.2011

После миникризата што го зафати тимот на ЖРК Металург (поразот во Прилеп), очекувавме негова брза рехабилитација. Очекувавме добра игра во Ховде и се надевавме на добар...

читај повеќе

ШВЕДСКИОТ ХОВДЕ ХФ СЛЕДЕН ПРОТИВНИК НА ЖРК МЕТАЛУРГ

11.11.2011

Денес, во Виена, беа извлечени паровите за третото коло во ЕХФ Купот. Шведската екипа Skovde HF е пречката која  ЖРК Металург мора да ја помине за да се пласира меѓу 16 екипи што ќе...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СЕ ВРАТИ СО НЕГАТИВА ОД 5 ГОЛА

06.11.2011

ЖРК Металург загуби од Оцелул Галаци, во првиот од двата меѓусебни натпревари, со резултат 30:25, полувреме 14:13. Тежок натпревар со одличната романска екипа. По првото...

читај повеќе

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПАРОВИТЕ ВО 3-ТОТО КОЛО НА КПК. ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОТИВ РОМАНСКИОТ ОЦЕЛУЛ ГАЛАЦИ.

11.10.2011

Денес, со почеток во 11.00 часот, во Виена, се извлечени паровите за 3-тото коло во Купот на Победници на Купови, кај жените. ЖРК Металург, за противник, ја доби романската екипа ХЦ...

читај повеќе

ЗА ЖАЛ…НЕ УСПЕАВМЕ

20.09.2011

Зад нас е еден натпревар кој го очекувавме со нетрпение. Натпревар кој можеше да не прослави. Иако Бјасен ја имаше фаворитската улога, иако се работи за исклучително силен...

читај повеќе

СО ПОБЕДА ПРОТИВ ЕЛДА ПРЕСТИЖО, ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОЈДЕ ПОЛОВИНА ОД ПАТОТ ДО Л.Ш.

18.09.2011

Крсто Петрушевски го одржа зборот. Вети победа во полуфиналната средба против Елда Престижо и ја извојува. Шпанките се победени релативно лесно и убедливо, со резултат 22:27...

читај повеќе