Вести

МЕТАЛУРГ ПОДНЕСЕ БАРАЊЕ ЗА ДОМАЌИН НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ВО ЛШ

21.07.2010

Женскиот ракометен шампион на Македонија, екипата на Металург, и официјално поднесе барање до Европската ракометна федерација (ЕХФ), за организација на квалификацискиот...

читај повеќе

ТЕШКА ГРУПА ЗА МЕТАЛУРГ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЖЕНСКАТА ЛШ

21.07.2010

Девојките од Автокоманда ќе играат во групата 3 заедно со романски Клуж, норвешки Бјасен и со победникот од претквалификацискиот турнир. Мечевите ќе се играат во Скопје од 17...

читај повеќе