Вести

Заврши учеството на ЖРК Металург во ЕХФ Купот

08.09.2019

Со вториот убедлив пораз, заврши учеството на ЖРК Металург во ЕХФ Купот. Македонскиот шампион и во вториот натпревар со Метрако Заглебје Лубин загуби катастрофално. Повторно...

читај повеќе

Тежок пораз на ЖРК Металург

07.09.2019

Македонскиот шампион, екипата на ЖРК Металург, доживеа тежок пораз на првиот натпревар од првото коло на ЕХФ Купот. Полската екипа Метрако Заглебје Лубин не совлада со...

читај повеќе

ЖРК Металург во следните два дена ќе бие битка со Метрако Заглебје Лубин во ЕХФ-Купот

06.09.2019

Екипата на ЖРК Металург во следните два дена ќе ги одигра натпреварите од првото коло на ЕХФ Купот. Двете средби ќе се одиграат на теренот на нашиот противник, тимот на...

читај повеќе

ЖРК Металург отпатува за Пехчево

18.08.2019

По неколку дена подготовки во Автокоманда, девојките на ЖРК Металург отпатуваа за Пехчево, каде ќе ги одработат висинските и базичните подготовки. Во Пехчево ЖРК Металург ќе...

читај повеќе

ЖРК Металург одбраната на титулата ќе ја почне со мечот против Гевгелија

16.08.2019

Денес во конференциската сала на хотелот „Континентал“, се влечеше ждрепката за претстојната сезона на Женската лига. Новиот шампионат во Женската лига стартува од 14/15...

читај повеќе

ЖРК Металург денеска ги почна подготовките за новата сезона

14.08.2019

Заврши летната пауза и за ракометарките на ЖРК Металург, кои од денеска ги почнаа подготовките за новата сезона. Денеска во Автокоманда се одржа првиот собир, а потоа и првиот...

читај повеќе

ЖРК Металург доби тежок противник во ЕХФ Купот

16.07.2019

Денеска е извлечена ждрепката за првото коло на ЕХФ Купот во женска конкуренција. Македонскиот шампион, ЖРК Металург, во првото коло доби тежок противник - Метрако Заглебје...

читај повеќе

ЖРК Металург подготовките ќе ги почне на 14. август

12.07.2019

Македонскиот шампион подготовките за предизвиците во новата сезона ќе ги почне на 14 август, за кога е закажан првиот собир во Автокоманда. Но, во нашата сала екипата ќе...

читај повеќе

ЖРК Металург ќе почне од првото коло на ЕХФ Купот

09.07.2019

Екипата на ЖРК Металург е рангирана на 50. место од 57-те учесници во ЕХФ Купот и е сместена во вториот шешир при ждребувањето за првото елиминациско коло. Тоа значи дека нашата...

читај повеќе