Вести

ЖРК Металург и наплати на Стружанка во младинска лига

06.11.2018

Само еден ден по поразот на сениорките на ЖРК Металург во Струга, во Автокоманда се сретнаа истите екипи, со безмалку истите состави, само во младинска конкуренција. Овој пат...

читај повеќе

ЖРК Стружанка го сопре Металург

05.11.2018

Екипата на ЖРК Металург влезе во резултатска криза, откако ја загуби и втората средба во последните три кола. Подобри од нас овој пат беа ракометарките на Стружанкa, кои не...

читај повеќе

ЖРК Металург не го дава врвот на табелата

28.10.2018

Во рамките на деветтото коло на женската Суперлига, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Свети Николе, каде убедливо го порази составот на Овче Поле, со резултат 14:37 (8:20). По...

читај повеќе

Нова победа на пионерките на ЖРК Металург

28.10.2018

Пионерките на ЖРК Металург денеска во Автокоманда стигнаа до уште една победа, откако катастрофално го совладаа тимот на ЖРК Чаир, со преубедливи 32:8 (16:6). Нашите пионерки беа...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на Лихнид

28.10.2018

Младинките на ЖРК Металург ја продолжија својата победничка низа и во денешното трето коло катастрофално го поразија тимот на Лихнид и тоа на теренот на противникот. Нашите...

читај повеќе

Катастрофа на младинките на ЖРК Кузман Вардар во Автокоманда

21.10.2018

Во второто коло на младинското првенство на Македонија, во Автокоманда гостуваше екипата на ЖРК Кузман Вардар. Средбата мина во тотална доминација на младинките на ЖРК...

читај повеќе

Тежок пораз на ЖРК Металург

21.10.2018

Во рамките на осмото коло на женската Суперлига, во Автокоманда се одигра дерби натпревар меѓу екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Куманово. Пред натпреварот, со оглед на игрите...

читај повеќе

Резултати од 7. коло на женската Суперлига. Табела

16.10.2018

Одиграно е и седмото коло на женската ракометна Суперлига. ЖРК Металург во ова коло ја совлада екипата на Спартак и, со седум победи и 21 освоен бод, продолжи самостојно да...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург сезоната ја почнаа со убедлива победа

16.10.2018

Во првото коло на единствената женска младинска лига на Македонија, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Гевгелија, каде ја совлада домашната Гевгелија со огромни 29 голови...

читај повеќе

И Спартак ја почувствува моќта на ЖРК Металург

13.10.2018

Пред малку заврши средбата од седмото коло на женската ракометна Суперлига, во кое ЖРК Металург и гостуваше на екипата на ЖРК Спартак. Средбата очекувано заврши со убедлива...

читај повеќе