Вести

Комплетни резултати од шестото коло на женската Суперлига. Табела

12.10.2018

Зад нас е шестото коло на женската ракометна Суперлига. ЖРК Металург, со победата над ЖРК Пелистер, и натаму има 100 % ефект и е единствената екипа со шест едноподруго победи. По...

читај повеќе

Во Автокоманда падна и ЖРК Пелистер

10.10.2018

ЖРК Металург ја продолжи својата победничка серија и во шестото коло ја совлада екипата на ЖРК Пелистер, со резултат 30:24 (20:9). Средбата се одигра во Автокоманда и, според...

читај повеќе

ЖРК Металург не сопира: пет средби – пет победи

08.10.2018

Во петтото коло на македонската женска Суперлига, ЖРК Металург и гостуваше на екипата на ЖРК ЦЕМС. Средбата се одигра во Ѓорче Петров, а заврши со катастрофален пораз на...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург и на Делчево Вардар ги поделија бодовите

08.10.2018

Во петтото коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на ЖРК Металург и на Делчево Вардар. По голема борба, средбата заврши со...

читај повеќе

ЖРК Металург очекувано до трите бода против Гевгелија

02.10.2018

ЖРК Металург ја продолжи својата победничка серија, откако во четвртото коло на македонското првенство ја совлада екипата на Гевгелија, со убедливи 30:18 (14:10). Мечот се одигра...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург ја декласираа второпласираната Струма

29.09.2018

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од петтото коло на женското кадетско првенство на Македонија, група 1, во кој кадетките на ЖРК Металург го декласираа тимот на ЖРК...

читај повеќе

Македонија и вторпат подобра од Италија

28.09.2018

Македонската сениорска репрезентација и во вториот пријателски натпревар ја совлада селекцијата на Италија, но овој пат многу поубедливо, со резултат 29:21 (17:12). И оваа средба...

читај повеќе

Македонија подобра од Италија на првиот контролен натпревар

27.09.2018

Во рамките на ЕХФ-неделата во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу сениорските репрезентации на Македонија и на Италија. По голема борба и со пресврт во второто...

читај повеќе

ЖРК Металург го декласира Вардар среде “Јане Сандански“

22.09.2018

Во третото коло на женската Суперлига, ЖРК Металург го декласира тимот на ЖРК Вардар на негов терен. Нашите девојки победија со убедливи 18:27 (9:13). По повеќе години на...

читај повеќе