ЖРК Металург

ЖРК Металург не го дава второто место

19.03.2018

Во 20. коло на женската ракометна Суперлига, ЖРК Металург и гостуваше на екипата на Деспина во Прилеп. Остварена е победа, која е во рамките на амбициите на нашиот клуб да го...

читај повеќе

ЖРК Металург испушти победа против ЖРК Куманово

15.03.2018

Во рамките на 19. коло на ракометната женска Суперлига, во Автокоманда се одигра дерби-натпреварот меѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Куманово. По голема борба, која воглавно...

читај повеќе

ЖРК Металург се врати со полн плен од Свети Николе

10.03.2018

Средбата од 18. коло на женската Суперлига ЖРК Металург ја одигра во Свети Николе, каде убедливо го совлада составот на Овче Поле, со резултат 19:35 (7:17). Последнопласираната...

читај повеќе

ЖРК Металург победник на турнирот во Ѓаковица

08.03.2018

Вчера и денеска, ЖРК Металург учествуваше на “8-мартовскиот“ ракометен турнир во Ѓаковица (Косово), каде, покрај нашата екипа, настапија и РК Шкипоња од Косово, ЖРК Никшиќ од...

читај повеќе

ЖРК Металург го надигра Пелистер во Битола

02.03.2018

ЖРК Металург го доби дерби-натпреварот против Пелистер, кој оваа сезона е засилен со неколку искусни ракометарки дојдени токму од нашиот клуб. Средбата во Битола ја добивме...

читај повеќе

ЖРК Металург освои бод на гостувањето кај Вардар Јуниор

27.02.2018

ЖРК Металург се врати со освоен бод од гостувањето кај екипата на Вардар Јуниор. Овој дерби натпревар се одигра во СРЦ “Кале“, а мина во рамноправна борба, во која и двете...

читај повеќе

Натпреварите во женската Суперлига продолжуваат во февруари

03.02.2018

Женската ракометна Суперлига со натпреварите од вториот дел на сезоната ќе продолжи на 24 февруари. До крајот на првенството останува да се доиграат уште 14 кола, а во отсуство...

читај повеќе

Честит Божиќ!

07.01.2018

Како што бадниковиот оган се ложи, во Вашиот дом среќа да се множи, нека светла ѕвезда во животот Вас ве води, зашто денес е Божиќ – Христос се роди! Рана зора додека се руди,...

читај повеќе

Среќни новогодишни празници !

31.12.2017

На сите луѓе во клубот, на нашите ракометарки и ракометари, на нашите партнери, на сите симпатизери на клубот, им посакуваме среќни новогодишни празници. Нека идната, 2018-та,...

читај повеќе

Деспина лесен плен за ЖРК Металург

10.12.2017

Дуелот од 13. коло, меѓу ЖРК Металург и шестопласираната екипа на ЖРК Деспина, заврши со убедлива победа на нашите ракометарки. Средбата мина во континуирана надмоќ на...

читај повеќе