Европски натпреварувања

ЖРК Металург ги заврши настапите во ЕХФ-Купот

10.09.2018

ЖРК Металург доживеа убедлив пораз и на втората средба со екипата на Иси Париз и со тоа ги заврши настапите во женскиот ЕХФ-Куп. Денеска сме поразени со високи 22 гола разлика,...

читај повеќе

Првиот дуел меѓу ЖРК Металург и Иси Париз очекувано му припадна на гостинскиот тим

08.09.2018

Во Автокоманда се одигра првиот од двата дуели во рамките на првото квалификациско коло во женскиот ЕХФ-Куп, меѓу екипите на ЖРК Металург и на Иси Париз. Гостинскиот тим ја...

читај повеќе

В сабота и в недела, младиот ЖРК Металург на мегдан со Иси Париз

07.09.2018

Овој викенд младата екипа на ЖРК Металург ќе настапи во женскиот ЕХФ-куп, каде за противник во првото квалификациско коло ќе има исклучително силен противник - францускиот...

читај повеќе

ЖРК Металург двапати ќе и биде домаќин на екипата на Иси Париз

25.07.2018

ЖРК Металург доби исклучително силен противник во првото квалификациско коло на ЕХФ-Купот, француската екипа Иси Париз, која е апсолутен фаворит во дуелите со младиот тим на...

читај повеќе

ЖРК Металург доби тежок противник во ЕХФ-Купот

17.07.2018

Денешната ждрепка и донесе тежок противник на екипата ЖРК Металург во првото квалификациско коло на ЕХФ-Купот. Сето тоа беше очекувано, бидејќи нашиот клуб беше позициониран...

читај повеќе

Тешка задача за ЖРК Металург во ЕХФ-Купот

11.07.2018

Вицешампионот на Македонија ЖРК Металург е рангиран на 45-тото место во ЕХФ-Купот, а тоа значи дека натпреварувањето ќе го почне од првото коло и за можни противници ќе ги има...

читај повеќе

ЖРК Металург со нов пораз ја заврши евросезоната

12.11.2017

Младите девојки на ЖРК Металург се високо поразени и во реванш-натпреварот во Челинџ-купот, што попладнево се одигра во предградието на Малага. Во нерамноправна борба, ЖРК...

читај повеќе

Висок пораз на ЖРК Металург во Шпанија

10.11.2017

ЖРК Металург убедливо ја загуби првата средба од третото коло на Челинџ-купот. Шпанскиот претставник во ова натпреварување, Ринкон Фертилидад Малага, ја оправда улогата на...

читај повеќе

Вечерва ЖРК Металург замина за Шпанија

09.11.2017

Вечерва ЖРК Металург замина за Малага (Шпанија), каде ќе се соочи со екипата на Ринкон Фертилидад Малага, во рамките на третото коло на Челинџ-купот. ЖРК Металург има најпрво...

читај повеќе

ЖРК Металург го доби најтешкиот противник во 3. коло на Челинџ Купот

05.09.2017

Денешната ждрепка, што се влечеше во Виена, на ЖРК Металург му го донесе најсилниот противник од сите што беа номинирани во групата на неносители. Се работи за шпанскиот клуб...

читај повеќе