Турнири / Подготовки

ЖРК Металург победник на турнирот во Ѓаковица

08.03.2018

Вчера и денеска, ЖРК Металург учествуваше на “8-мартовскиот“ ракометен турнир во Ѓаковица (Косово), каде, покрај нашата екипа, настапија и РК Шкипоња од Косово, ЖРК Никшиќ од...

читај повеќе

ЖРК Металург го освои турнирот во Сливница (Бугарија)

17.09.2016

ЖРК Металург е победник на турнирот во Сливница (Бугарија), откако убедливо ги совлада сите свои противници. Вчера, ЖРК Металург ја победи екипата на Свиленград, со резултат...

читај повеќе

Прва победа на ЖРК Металург на турнирот во Бугарија

17.09.2016

ЖРК Металург со победа го почна турнирот во Сливница (Бугарија). Во првиот натпревар совладана е екипата на Свиленград, втора по квалитет во Бугарија, со резултат 36:29...

читај повеќе

ЖРК Металург замина на турнир во Бугарија

17.09.2016

Околу 5 часот наутро екипата на ЖРК Металург замина на турнир во Сливница (Бугарија). На пат тргнаа 15 наши ракометарки. На турнирот учествуваат четири екипи: Ники Спорт од...

читај повеќе

ЖРК Металург целосно го надигра тимот на Вардар Јуниор

13.02.2016

Во склопот на подготовките за четвртфиналниот двомеч со Карпати Челинџ купот, екипата на Вардар Јуниор гостуваше во Автокоманда на пријателска средба со ЖРК Металург. Овие...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ И СЕ РЕВАНШИРА НА ЕКИПАТА НА КАСТАМОНУ

29.08.2015

ЖРК Металург пред заминувањето за Скопје одигра пријателски натпревар со екипата на Кастамону. По голема борба нашите девојки се реваншираа за поразот претрпен во првото...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАСТАМОНУ

28.08.2015

Ракометарките на ЖРК Металург и клупското раководство беа на прием кај градоначалникот на Кастамону. Бевме одлично пречекани и почестени од првите луѓе на градот и на...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЈА ДЕКЛАСИРАШЕ ЕКИПАТА НА КАСТАМОНУ АРТСАМ

28.08.2015

ЖРК Металург дојде и до втората победа на турнирот во Кастамону (Турција). Нашите девојки беа подобри од втората екипа на Кастамону, Кастамону Артсам, која ја декласираа со...

читај повеќе

УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ЖРК МЕТАЛУРГ

27.08.2015

ЖРК Металург го доби вториот натпревар на турнирот во Кастамону (Турција). Совладана е екипата на Усак, со резултат 35:23 (21:13). Уште од самиот почеток на средбата, Металург...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ПОРАЗЕНА ОД ДОМАЌИНОТ НА ТУРНИРОТ ВО КАСТАМОНУ

26.08.2015

Екипата на ЖРК Металург ја загуби воведната средба на турнирот во Кастамону (Турција). Загубивме од домаќинот на турнирот, екипата на Кастамону, со резултат 30:32...

читај повеќе