Дамчевска го објави поширокиот список на младинките за квалификациите за СП 2018

13.03.2018 16:15

Селекторот на женската младинска репрезентација на Македонија, Јулијана Дамчевска, го објави поширокиот список на ракометарки за квалификациските натпревари за младинското СП во женска конкуренција што ќе се игра летово во Унгарија.

.

Список на ракометарки: Јована Мицевска, Амра Илјаз, Слободанка Кицеска, Милица Николиќ, Јана Калајџиевска, Леонида Гичевска, Марија Гугуљанова, Мила Трајковиќ, Ана Марија Божиновска, Тамара Ивановска, Јована Кипријановска, Мери Арсениевска, Пена Граматова, Марија Тасевска, Ивона Трпевска, Биљана Дамчевска, Арљинда Динарица, Марија Гајиќ, Аида Брунчевиќ, Аида Смајлоска, Мила Алексоска, Јована Владева.

.

Квалификациската група за СП ќе се игра во периодот од 23 до 25 март во Исланд, а во борба за првите две места во групата, кои водат на завршницата од мундијалот во младинска конкуренција, Македонија ќе се натпреварува со Германија, Литванија и со домаќинот Исланд.

Прочитано 489 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


4 + 2 =