Елена Петковска потпиша за полски Лублин

18.07.2017 21:22

Доскорешната ракометарка на ЖРК Металург, десното крило Елена Петковска (20), ќе настапува во првенството на Полска, откако потпиша двегодишен договор со екипата на Лублин.

Петковска неколку години настапуваше во дресот на ЖРК Металург, а трансферот во Полска е нејзино прво интернационално искуство.

Прочитано 143 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


8 + 5 =