САРА СТЕФАНОВСКА Е МВП НА СРЕДБАТА СО ЧЕШКА

16.08.2015 21:38

baner-vesti_resize

Македонската кадетска репрезентација го одигра третиот натпревар во групната фаза, против селекцијата на Чешка.

Девојчињата и овој пат ја платија цената на своето неискуство и го загубија натпреварот со високи 23:39 (12:21).

Светла точка на овој натпревар е изборот на Сара Стефановска за МВП на средбата.

Честитки за Сара !

makedonija-igrac-na-mecot_resize

Прочитано 480 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 9 = 0