ШЕСТ РАКОМЕТАРКИ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО СОСТАВОТ ЗА ЦРНА ГОРА

05.10.2015 17:14

baner-vesti_resize

Во списокот на новиот селектор Симе Симовски, за квалификациската средба со Црна Гора, се најдоа шест ракометарки на ЖРК Металург:  Наташа Антиќ, Јована Саздовска, Дајана Јовановска, Андреа Белеска, Елена Ливриниќ и Марија Николиќ.

Покрај нив, на квалификациската средба за пласман на ЕП 2016 ќе настапат и: Петковска, Митова, Ристовска, Керамитчиева, Тодоровска, Д.Ѓорѓиевска, Е.Ѓорѓиевска, Стојановска, Десподовска и Гакидовa.

Оваа средба се игра во Бар, в среда, со почеток во 19.30 часот.

По три дена, квалификациите ќе продолжат во Скопје, со средбата против селекцијата на Хрватска, која е со почеток во 20.15 часот.

Прочитано 330 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 1 = 6