Среќни новогодишни празници

01.01.2019 10:37

На сите луѓе во клубот, на нашите ракометарки и ракометари, на нашите партнери, на сите симпатизери на клубот, им посакуваме среќни новогодишни празници. Нека идната, 2019-та, година ни донесе радост, среќа, здравје и бериќет. Нека ни донесе нови спортски успеси кои ќе го прослават нашето име, ќе ја прослават и нашата татковина.

Вам и на вашите семејства им посакуваме среќна Нова Година !

Прочитано 24 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


8 − = 1