Три ракометарки на ЖРК Металург потпишаа за солунски ПАОК

04.07.2017 21:18

Грчки ПАОК ја искористи смената на генерациите во ЖРК Металург и потпиша со три сега веќе поранешни ракометарки на нашиот женски клуб.

Откако претходно тоа го сторија Марија Николиќ и Матеја Серафимова, потпис за ПАОК стави и Симона Стојковска.

Честитки за девојките и наша желба во новата средина да бидат поддеднакво успешни како и во ЖРК Металург.

Прочитано 59 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


8 − 4 =