ЖРК Вардар е нашиот прв противник во плејоф-фазата

19.03.2019 13:56

Во канцелариите на РФМ денеска се извлечени редните броеви на екипите во плеј-оф и во плеј-аут фазите, па според нив е направен и распоредот на натпреварите.

ЖРК Металург во освојувањето на шампионската титула тргнува со домашниот натпревар против екипата на ЖРК Вардар.

 

.

Плеј-оф:

Редни броеви:

ЖРК Пелистер   1

ЖРК Металург   2

ЖРК Куманово   3

ЖРК Стружанка   4

ЖРК Вардар   5

.

Распоред на првото коло (30/31 март):

ЖРК Металург – ЖРК Вардар

ЖРК Куманово – ЖРК Стружанка

Слободен: ЖРК Пелистер

.

Натпреварите на ЖРК Металург:

Коло 01:  ЖРК Металург – ЖРК Вардар

Коло 02:  ЖРК Пелистер – ЖРК Металург

Коло 03:  Слободни

Коло 04:  ЖРК Металург – ЖРК Куманово

Коло 05:  ЖРК Стружанка – ЖРК Металург

Коло 06:  ЖРК Вардар – ЖРК Металург

Коло 07:  ЖРК Металург – ЖРК Пелистер

Коло 08:  Слободни

Коло 09:  ЖРК Куманово – ЖРК Металург

Коло10:  ЖРК Металург – ЖРК Стружанка

.

Плеј-аут:

Редни броеви:

ЖРК Овче Поле   1

ЖРК Спартак   2

ЖРК Деспина   3

ЖРК Гевгелија   4

ЖРК ЦЕМС   5

.

Распоред на првото коло:

ЖРК Спартак – ЖРК ЦЕМС

ЖРК Деспина – ЖРК Гевгелија

Слободни:  ЖРК Овче Поле

Прочитано 204 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


6 + = 14