Архива

Избери месец и година:

Нова победа на ЖРК Металург, совладан е тимот на Спартак

22.11.2020

Во рамките на 13. коло на Женската лига во Автокоманда гостуваше екипата на РК Спартак, која на крајот ја совладавме со убедливи, 38:26 (17:13). Средбата почна со израмнета борба....

читај повеќе >

ЖРК Металург славеше на гостувањето кај Гевгелија

18.11.2020

Во 12. коло на Женската лига, тимот на ЖРК Металург славеше во Гевгелија, на гостувањето кај истоимената екипа. ЖРК Металург беше подобриот тим на оваа средба и ја оправда...

читај повеќе >

Стружанка го изненади тимот на ЖРК Металург во Автокоманда

15.11.2020

Во натпревар од 11-то коло на Женската лига, во Автокоманда се случи изненадувачки пораз на тимот на ЖРК Металург, кој е минимално поразен од екипата на ЖРК Стружанка. Долгата...

читај повеќе >

ЖРК Металург оди во двонеделен карантин

28.10.2020

Последните тестирања потврдија присуство на коронавирус кај две ракометарки и кај двајца од нашиот стручен штаб. За жал, тоа веројатно не е и последната бројка на заболени,...

читај повеќе >

ЖРК Металург убедливо го совлада Вардар

22.10.2020

ЖРК Металург брзо го преболи поразот од екипата на Куманово и во рамките на 9. коло на Женската лига му нанесе убедлив пораз на тимот на ЖРК Вардар, кој е прв во тековната...

читај повеќе >

Куманово го доби дерби натпреварот во Автокоманда

16.10.2020

ЖРК Металург го доживеа својот прв пораз во тековната сезона, откако во Автокоманда го загуби големото македонско дерби со екипата на ЖРК Куманово. Гостинскиот тим беше...

читај повеќе >