Архива

Избери месец и година:

МЕТАЛУРГ ПОДНЕСЕ БАРАЊЕ ЗА ДОМАЌИН НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ВО ЛШ

21.07.2010

Женскиот ракометен шампион на Македонија, екипата на Металург, и официјално поднесе барање до Европската ракометна федерација (ЕХФ), за организација на квалификацискиот...

читај повеќе >

ТЕШКА ГРУПА ЗА МЕТАЛУРГ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЖЕНСКАТА ЛШ

21.07.2010

Девојките од Автокоманда ќе играат во групата 3 заедно со романски Клуж, норвешки Бјасен и со победникот од претквалификацискиот турнир. Мечевите ќе се играат во Скопје од 17...

читај повеќе >