Архива

Избери месец и година:

ЖРК Металург постигна 52 гола против екипата на РК Кузман – Вардар

09.10.2020

Во рамките на петтото коло на Женската лига, екипата на ЖРК Металург катастрофално го порази тимот на РК Кузман - Вардар, кого го совлада со резултат 52:11 (25:6). На оваа среба, која...

читај повеќе >

ЖРК Металург го прегази тимот на Шампион

27.09.2020

Иако играа две екипи од горниот дел на првенствената табела, денешниот натпревар во Автокоманда, меѓу екипите на ЖРК Металург и на РК Шампион, не беше дерби средба, бидејќи...

читај повеќе >

Лесна победа на ЖРК Металург во Свети Николе

26.09.2020

Во рамките на третото коло од Женската лига, екипата на ЖРК Металург извојува лесна и убедлива победа на гостувањето во Свети Николе. Екипата на Овче Поле ја совладавме со...

читај повеќе >

Во драматична завршница, ЖРК Металург го совлада тимот на Чаир

20.09.2020

Во второто коло на Женската лига, ЖРК Металург ја извојува втората победа, прва на својот терен. Во драматична завршница го совладавме тимот на ЖРК Чаир, со минимални 27:26...

читај повеќе >

ЖРК Металург новата сезона ја почна со убедлива победа на гостувањето кај ЖРК Пелистер

18.09.2020

Денеска официјално почна новата сезона во Женската лига. ЖРК Металург во првото коло гостуваше во Битола, каде ја совлада екипата на ЖРК Пелистер, со огромни 18 голови разлика,...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, ЖРК Металург убедливо го порази тимот на ЖРК Вардар

12.09.2020

ЖРК Металург денеска го одигра својот трет подготвителен натпревар и ја извојува својата трета победа. По Спартак и Чаир, денеска падна и тимот на ЖРК Вардар, кого го...

читај повеќе >