Архива

Избери месец и година:

Бродолом на кадетките на ЖРК Кузман Вардар Илинден во Автокоманда

08.11.2019

Во второто коло од кадетската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда гостуваше екипата на ЖРК Кузман Вардар Илинден. Во апсолутно нерамноправен натпревар кадетките на...

читај повеќе >

ЖРК Металург го “освои“ Чаир

07.11.2019

Во дерби натпревар од деветтото коло на Женската лига, ЖРК Металург ја совлада екипата на ЖРК Чаир на теренот на противникот. Најпријатното изненадување во досегашниот тек...

читај повеќе >

Пионерките на ЖРК Металург му го нанесоа првиот пораз на тимот на ЖРК Аеродром

03.11.2019

Во дерби натпреварот на шестото коло на пионерската лига, група 1, пионерките на ЖРК Металург и нанесоа тежок пораз на досега непоразената екипа на ЖРК Аеродром. Нашите...

читај повеќе >

Пионерките на ЖРК Металург го надиграа тимот на ЖРК Драчево

26.10.2019

Во рамките на петтото коло на пионерската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Драчево. На натпреварот, чиј победник се...

читај повеќе >

ЖРК Металург катастрофално го порази Пелистер во Битола

24.10.2019

Во седмото коло на Женската лига, во Битола ЖРК Металург катастрофално го порази тимот на ЖРК Пелистер. Нашите девојќи славеа со дури 22 голови разлика, 23:45 (12:23). Иако се...

читај повеќе >

ЖРК Металург немаше милост за ЖРК Кузман Вардар Илинден

19.10.2019

Во шестото коло на Женската лига на Македонија во Автокоманда гостуваше екипата на ЖРК Кузман Вардар Илинден. Средбата, чиј победник се знаеше и пред нејзиниот почеток, мина...

читај повеќе >

ЖРК Металург победнички во Струга

13.10.2019

Во петтото коло на Женската лига, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Струга, каде го совлада тимот на ЖРК Стружанка, со резултат 25:18 (15:10). Ова е петта едноподруго победа на...

читај повеќе >