БУДУЌНОСТ ПОДОБРА ОД ЖРК МЕТАЛУРГ, КРИМ МЕРКАТОР ОД ДАНИЛОВГРАД

22.01.2015 23:18

baner - vesti_resize

Вториот ден од четвртиот турнир на Регионалната лига помина во знакот на екипите на Будуќност и на Крим Меркатор. Тимот на Будуќност ја оправда фаворитската улога и ја совлада екипата на ЖРК Металург, со резултат 25:16 (13:9). Нешто порамноправни нашите девојки беа во првото полувреме, додека во вториот дел дојде до израз квалитетот на официјално втората екипа во Европа.

ЖРК Meталург – Будуќност 16:25 (9:13)

ЖРК Meталург: Серафимовa, Kaранфиловска, Aнтиќ, Белевска 2, Joвановска 4, Николиќ 3, Стојковска 1, Николовска 2, Дабевскa, Ливриниќ 2, Саздовскa 1, Ципушевa, Дурлановa, Ристовскa 4 и Петковскa.    Седмерци: 5/6.     Исклучувања: о минути.

Будуќност: Волтеринг, Ждериќ, Петровиќ, Неагу 2, Николиќ 3, Далби 1, Булатовиќ 1, Рамусовиќ, Цвијиќ, Деспотовиќ, Павичевиќ 5, Биздра 7, Kнежевиќ 5 и Лазовиќ 1.    Седмерци: 5/6.     Исклучувања: о минути.

Фото:

Претходно, екипата на Крим Меркатор беше подобра од Даниловград, кој го совлада со резултат

Даниловград – Kрим Меркатор 15:26 (8:9)

Даниловград: Ненезиќ, Mуратовиќ, Ујкиќ 3, Павичевиќ 1, Jaнковиќ 7, Чавловиќ, Aговиќ, Рајковиќ, Aрсенијевиќ 3, Сениќ, Прелевиќ 1 и Пејовиќ.   Седмерци: 1/2.    Исклучувања: 2 минути.

Kрим Меркатор: Петрухина, Стефанишин, Aртсјуковиќ 2, Jуриќ, Пинo, Maвсар 9, Хрнчиќ 2, Бајрамоскa 3, Oморегие 1, Koрен 5, Jaнковиќ 2 и Грегорц 2.       Седмерци: 1/2.    Исклучувања: 2 минути.

Фото:

 

Прочитано 318 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


9 − 2 =