Клуб

Младинките на ЖРК Металург обезбедија финале на фајналфор-турнирот

06.05.2018

Денеска во Автокоманда се игра фајналфор-завршницата на младинското првенство на Македонија. Екипата на ЖРК Металург, како најдобра екипа во групната фаза, доби улога на...

читај повеќе

Во Каменица се одигра 3. коло на лигата на Металург во источната група. Резултати и табели

11.04.2016

Во Каменица се одигра 3. коло на лигата на Металург во источната група. Постигнати се следните резултати: Торо спорт - Брегалница 4-2 (девојки) Торо спорт - Младинец 8-6...

читај повеќе

МАРИЈА НИКОЛИЌ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

06.12.2014

Пикерот на ЖРК Металург, Марија Николиќ, денеска го слави својот 21-ви роденден. Честитки до Марија и наши искрени желби за добро здравје, среќа во животот и успех во...

читај повеќе

СТОЈКОВСКА СИМОНА ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

02.11.2014

Левиот бек на ЖРК Металург Стојковска Симона денеска го слави својот 21-и роденден. На Симона и посакуваме среќа во животот, добро здравје и многу спортски...

читај повеќе

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ДАЈАНА ЈОВАНОВСКА

07.10.2014

Левиот бек на ЖРК Металург и на македонската репрезентација, Дајана Јовановска, денеска го слави својот 22-и роденден. На Дајана и посакуваме среќа во животот, добро здравје и...

читај повеќе

ГАБРИЕЛА ВЕЛИЧКОВСКА ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

23.09.2014

Средниот бек на ЖРК Металург и на македонската репрезентација, Габриела Величковска, денеска го слави својот 20-ти роденден. Честитки до Габриела и наши искрени желби за...

читај повеќе

САРА РИСТОВСКА ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

09.09.2014

Десното крило на ЖРК Металург и на македонската репрезентација, Сара Ристовска, денеска го слави својот 18-ти роденден. И честитаме на Сара, со искрени желби за добро здравје,...

читај повеќе

НАТАША АНТИЌ ДЕНЕС СЛАВИ РОДЕНДЕН

01.09.2014

Голманот на ЖРК Металург и на македонската репрезентација, Наташа Антиќ, денеска полни 21 година. Наташа, ти посакуваме среќа и здравје, ти посакуваме успешна...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ВО КУПОТ НА ПОБЕДНИЦИ НА КУПОВИ ЌЕ ИГРА ПРОТИВ УНГАРСКИОТ ШИОФОК

22.07.2014

Денеска се извлечени двојките за третото коло на Купот на победници на Купови. Македонскиот вицешампион, екипата на ЖРК Металург, ќе ги вкрсти копјата со тимот на Шиофок,...

читај повеќе