Мини Лига

Во Каменица се одигра 3. коло на лигата на Металург во источната група. Резултати и табели

11.04.2016

Во Каменица се одигра 3. коло на лигата на Металург во источната група. Постигнати се следните резултати: Торо спорт - Брегалница 4-2 (девојки) Торо спорт - Младинец 8-6...

читај повеќе

МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ. РАСПОРЕД НА ПРВОТО КОЛО.

11.04.2013

Овој викенд ќе се одиграат натпреварите од првото коло во мини-лигата на Ракометната академија на Металург. Поради големиот број пријавени екипи, натпреварите ќе се играат...

читај повеќе

МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ 2012 ГОДИНА

12.06.2012

Ракометната Академија на  Металург и оваа година организираше мини ракометната лига која традиционално се одржува во овој период од годината на добро позната локација, сала...

читај повеќе

МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ 2011 ГОДИНА

18.06.2011

Ова година се одиграни вкупно 36 натпревари, во три генерациски категории и постигнати се вкупно 690 гола. Сите 16 пријавени екипи добија дипломи според својот пласман....

читај повеќе