Клуб

РАКОМЕТНА ШКОЛА „ХРИСТО УЗУНОВ“, ОХРИД

17.09.2013

Ракометната школа “Христо Узунов“ е лоцирана во Охрид. Тренинзите се одвиваат во салата на О.У. „Христо Узунов“. Термини: Сабота: 09.30 – 10.30 часот. Недела: 09.30 – 10.30...

читај повеќе

РАКОМЕТНА ШКОЛА „НОВО ЛИСИЧЕ“, НОВО ЛИСИЧЕ

06.09.2013

Ракометната школа “Ново Лисиче“ е лоцирана во населбата Ново Лисиче Тренинзите се одвиваат во спортскиот центар „Ново Лисиче“- Скопје Термини: Вторник: 18.00 - 19.00...

читај повеќе

ТАЊА АНДРЕЈЕВА ДЕНЕСКА ПОЛНИ 35 ГОДИНИ

17.06.2013

Голманката на ЖРК Металург Тања Андрејева денеска полни 35 години. На Тања и посакуваме долг и среќен живот, добро здравје и успешно продолжување на богатата...

читај повеќе

СИМОНА ГРОЗДАНОВСКА ПОЛНИ 25 ГОДИНИ

15.04.2013

Десното крило на ЖРК Металург и на македонската репрзентација, Симона Гроздановска, денеска го слави својот 25. роденден. На Симона и посакуваме добро здравје, среќа во...

читај повеќе

МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ. РАСПОРЕД НА ПРВОТО КОЛО.

11.04.2013

Овој викенд ќе се одиграат натпреварите од првото коло во мини-лигата на Ракометната академија на Металург. Поради големиот број пријавени екипи, натпреварите ќе се играат...

читај повеќе

РАКОМЕТНА ШКОЛА “СТИВ НАУМОВ“, НАСЕЛБА АВТОКОМАНДА

05.02.2013

Тренинзите се одвиваат во салата на ОУ “Стив Наумов“. Термини: вторник и четврток, од 18 до 19 часот (генерации 2004 и помали), и вторник и четврток, од 19 до 20 часот (генерации...

читај повеќе

РАКОМЕТНА ШКОЛА “КРУМ ТОШЕВ“, ТРУБАРЕВО

05.02.2013

Тренинзите се одвиваат во салата на ОУ “Крум Тошев“. Термини: понеделник (од 19.30 до 20.30 часот) и петок (од 17.30 до 18.30 часот). Тренер: Тасевска Даниела, тел....

читај повеќе

РАКОМЕТНА ШКОЛА “ЊЕГОШ“, КОЛОНИЈА ИДРИЗОВО

05.02.2013

Тренинзите се одвиваат во салата на ОУ “Његош“. Термини: вторник и четврток, од 17 до 18 часот (машка група), вторник и четврток, од 18 до 19 часот (девојчиња, генерации 2002 и помали)...

читај повеќе

РAKОМЕТНА ШКОЛА “АВТОКОМАНДА“

05.02.2013

Ракометна школа “Автокоманда“, е лоцирана во населбата Автокоманда. Тренинзите се одвиваат во салата “Автокоманда“. Термини: понеделник, среда и петок, од 14 до 15...

читај повеќе

МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ 2012 ГОДИНА

12.06.2012

Ракометната Академија на  Металург и оваа година организираше мини ракометната лига која традиционално се одржува во овој период од годината на добро позната локација, сала...

читај повеќе