Европски натпреварувања

Распоред на Натпревари

Датум Коло Натпревар Резултат
07.09.2019 18:00 0 ЖРК Металург – Метрако Заглебје Лубин 14:44 (8:20)
08.09.2019 17:00 0 Метрако Заглебје Лубин – ЖРК Металург 43:14 (24:6)

Стрелци

Играч Тим Натпревари Голови

ЖРК МЕТАЛУРГ ВО КУПОТ НА ПОБЕДНИЦИ НА КУПОВИ ЌЕ ИГРА ПРОТИВ УНГАРСКИОТ ШИОФОК

22.07.2014

Денеска се извлечени двојките за третото коло на Купот на победници на Купови. Македонскиот вицешампион, екипата на ЖРК Металург, ќе ги вкрсти копјата со тимот на Шиофок,...

читај повеќе