Ракометна Академија

ФОТО: МЕТАЛУРГ НА ГОСТИ ВО КРАТОВО

23.12.2014

Претставници на Металург, на чело со директорот на Академијата Металург Тони Ристевски, вчера гостуваа во Кратово каде, по повод патронатот на ОУ “Кочо Рацин“, се одржаа...

читај повеќе

СВЕЧЕНО ЗАТВОРЕН “3-ОТ НОВОГОДИШЕН ТУРНИР“ НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА МЕТАЛУРГ. СПИСОК НА НАГРАДЕНИТЕ

21.12.2014

Вечерва е свечано затворен “3-от Новогодишен турнир“ на Ракометната академија Металург. На турнирот учествуваа преку 300 млади ракометари и ракометарки, поделени во 31 екипи...

читај повеќе

ПОЧНА ТРЕТОТО ИЗДАНИЕ НА “НОВОГОДИШНИОТ ТУРНИР“ НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈАТА НА МЕТАЛУРГ

20.12.2014

Со денешните натпреварите на екипите од генерација 2004/5, во машка и во женска конкуренција, почна “3-от Новогодишен турнир“ на ракометната академија на Металург. Денеска на...

читај повеќе

ДЕНОВИ НА ДЕТСКИОТ РАКОМЕТ ВО АВТОКОМАНДА – СТАРТУВА ТРЕТИОТ НОВОГОДИШЕН ТУРНИР

19.12.2014

В сабота и в недела Автокоманда ќе биде епицентар на детскиот ракомет во Македонија. Во организација на Ракометната академија на Металург ќе стартува третото издание на...

читај повеќе

ЗАВРШИ НАТПРЕВАРУВАЊЕТО ВО ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА НА МЕТАЛУРГ

08.06.2014

Со одигрување на финалните натпревари, денеска заврши натпреварувањето во Евроинс мини-лигата на Ракометната Академија на Металург, за сезона 2013/14. Денешни...

читај повеќе

РАСПОРЕД НА УТРЕШНИТЕ ФИНАЛНИ СРЕДБИ ВО МИНИ-РАКОМЕТНАТА ЛИГА НА МЕТАЛУРГ

07.06.2014

Утре се играат натпреварите за пласман во мини-лигата на Металург. Терен 1: 09.00  Борба за трето место машки, генерација 2004 и помали:  Металург Аеродром - Дуле 99 09.30  Финале...

читај повеќе

КОНЕЧНИ ТАБЕЛИ ОД НАТПРЕВАРИТЕ ВО МИНИ-РАКОМЕТ

07.06.2014

Завршија натпреварувањата во Евроинс мини-ракометната лига на Металург. Еве ги и конечните табели: Генерација 2004 и помали – машки – група...

читај повеќе

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ОД МИНИ-РАКОМЕТНАТА ЛИГА НА МЕТАЛУРГ

07.06.2014

Денеска е одиграно последното коло во мини-ракометната лига на Металург. Резултати: Терен 1: 09.00  Бауерфајнд – Колибри  11:7 (6:3) 09.30  Металург Аеродром – Исо Спорт  10:7...

читај повеќе

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ: ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2002/3

06.06.2014

Еве ги Топ-5 листите на најдобри стрелци во генерација 2000/1. Кај женските најдобра е Русевска од екипата на Јако на тренерот Даниела...

читај повеќе

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ: ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2000/1

06.06.2014

Еве ги Топ-5 листите на најдобри стрелци во генерација 2000/1. Кај машките најдобар е Димитров од екипата на Хазена на тренерот Александар...

читај повеќе