Мини Лига

ЗАВРШИ НАТПРЕВАРУВАЊЕТО ВО ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА НА МЕТАЛУРГ

08.06.2014

Со одигрување на финалните натпревари, денеска заврши натпреварувањето во Евроинс мини-лигата на Ракометната Академија на Металург, за сезона 2013/14. Денешни...

читај повеќе

РАСПОРЕД НА УТРЕШНИТЕ ФИНАЛНИ СРЕДБИ ВО МИНИ-РАКОМЕТНАТА ЛИГА НА МЕТАЛУРГ

07.06.2014

Утре се играат натпреварите за пласман во мини-лигата на Металург. Терен 1: 09.00  Борба за трето место машки, генерација 2004 и помали:  Металург Аеродром - Дуле 99 09.30  Финале...

читај повеќе

КОНЕЧНИ ТАБЕЛИ ОД НАТПРЕВАРИТЕ ВО МИНИ-РАКОМЕТ

07.06.2014

Завршија натпреварувањата во Евроинс мини-ракометната лига на Металург. Еве ги и конечните табели: Генерација 2004 и помали – машки – група...

читај повеќе

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ОД МИНИ-РАКОМЕТНАТА ЛИГА НА МЕТАЛУРГ

07.06.2014

Денеска е одиграно последното коло во мини-ракометната лига на Металург. Резултати: Терен 1: 09.00  Бауерфајнд – Колибри  11:7 (6:3) 09.30  Металург Аеродром – Исо Спорт  10:7...

читај повеќе

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ: ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2002/3

06.06.2014

Еве ги Топ-5 листите на најдобри стрелци во генерација 2000/1. Кај женските најдобра е Русевска од екипата на Јако на тренерот Даниела...

читај повеќе

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ: ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2000/1

06.06.2014

Еве ги Топ-5 листите на најдобри стрелци во генерација 2000/1. Кај машките најдобар е Димитров од екипата на Хазена на тренерот Александар...

читај повеќе

ТАБЕЛИ ПО ВТОРИОТ ДЕН ОД НАТПРЕВАРИТЕ ВО МИНИ-РАКОМЕТ

02.06.2014

По првиот ден од натпреварите во мини-ракомет состојбата на табелите е следна: Генерација 2004 и помали – машки – група...

читај повеќе

НЕДЕЛА. 1 ЈУНИ, РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИТЕ ВО МИНИ-РАКОМЕТ

01.06.2014

На вториот ден од натпреварувањето во Евроинс мини-ракометната лига на Металург постигнати се следните резултати: Терен бр.1: 09.00  Стоби – Пелистерка кола 13:21...

читај повеќе

ТАБЕЛИ ПО ПРВИОТ ДЕН ОД НАТПРЕВАРИТЕ ВО МИНИ-РАКОМЕТ

01.06.2014

По првиот ден од натпреварите во мини-ракомет состојбата на табелите е следна: Генерација 2004 и помали – машки – група...

читај повеќе

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИТЕ ВО МИНИ-РАКОМЕТ

31.05.2014

Денеска се одиграни првите две кола од Евроинс мини-ракометната лига на Металург. Резултати: Терен бр.1: 09.00  Исо Спорт – Пелистерка кола 10:11 (5:5) 09.30  Стоби –...

читај повеќе