Вести

Битката за финале во Купот на Македонија ја доби тимот на ЖРК Куманово

14.05.2021

Жрепката сакаше уште во полуфиналето на Купот на Македонија да се сретнат двете моментално најдобри екипи во македонскиот женски ракомет, ЖРК Куманово и ЖРК...

читај повеќе

Деспина без бодови замина од Автокоманда

09.05.2021

Во рамките на 21. коло на Женската лига. во Автокоманда екипата на ЖРК Металург убедливо го совлада тимот на ЖРК Деспина, со резултат 31:20 (14:10). Металург беше евидентно...

читај повеќе

По жестока борба, големото дерби и припадна на екипата на ЖРК Куманово

29.04.2021

Големото дерби во македонскиот женскиот ракомет, по жестока борба, и припадна на екипата на ЖРК Куманово, која е пред непосредна промоција во нов шампион на Македонија....

читај повеќе

Автокоманда домаќин на завршните турнири во Купот на Македонија

27.04.2021

Во просториите на РФМ денеска се извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија, во машка и во женска конкуренција. Кај жените учество во Куп-завршницата обезбедија...

читај повеќе

Дебакл на Кузман – Вардар во Автокоманда

10.04.2021

Во натпревар од 18. коло на Женската лига, во Автокоманда ЖРК Металург катастрофално го порази тимот на РК Кузман - Вардар, со резултат 53:14 (24:5). Следевме крајно нерамноправен...

читај повеќе

Лесна победа на ЖРК Металург во дуелот со Шампион

04.04.2021

Во рамките на 17. коло на Женската лига, ЖРК Металург извојува лесна и убедлива победа на гостувањето кај ЖРК Шампион. Нашите девојки победија со резултат 22:46 (8:24). Тоа беше...

читај повеќе

Рутинска победа на ЖРК Металург на средбата со Овче Поле

31.03.2021

Во 16. коло на Женската лига, ЖРК Металург во Автокоманда ја совлада екипата на ЖРК Овче Поле, со резултат 35:22 (17:12). Металург беше апсолутен фаворит на овој натпревар и таа...

читај повеќе

ЖРК Металург го доби дерби натпреварот на жешкиот терен кај ЖРК Чаир

27.03.2021

Во рамките на 15. коло на Женската лига, ЖРК Металург и гостуваше на екипата на ЖРК Чаир, гостување кое се смета за едно од најтешките во лигата. Но, овој дерби натпревар нашите...

читај повеќе

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

18.03.2021

Денеска во просториите на РФМ се извлечени полуфиналните двојки во националниот Куп. Екипата на ЖРК Металург за противник го доби тимот на актуелниот бранител на Купот -...

читај повеќе

Талентираната голманка Анастасија Тодоров потпиша за ЖРК Металург

13.03.2021

Младата и талентирана голманка Анастасија Тодоров потпиша за ЖРК Металург. Анастасија има 16 години и на почетокот од оваа сезона дојде од ЖРК Алушовски. Денеска Анастасија...

читај повеќе