Останати Категории

Кадетките на ЖРК Металург го освоија четвртото место на кадетскиот фајналфор во Прилеп

23.06.2021

Во Прилеп заврши фајналфорот во женска кадетска конкуренција. Кадетките на ЖРК Металург, за жал, го освоија четвртото место, забележувајќи порази против екипите на ЖРК...

читај повеќе

Утре во Прилеп ќе се игра фајналфорот во женска кадетска конкуренција

22.06.2021

Утре во Прилеп ќе се одржи фајналфорот во женска кадетска конкуренција, кој ќе го даде новиот кадетски шампион на Македонија. Кадетките на ЖРК Металург, кои во завршницата...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург ќе настапат на кадетскиот фајналфор

20.06.2021

Кадетките на ЖРК Металург ја завршија групната фаза со три чисти победи и обезбедија настап на кадетскиот фајналфор. По вчерашните победи против екипите на ЖРК Голден Арт КЛ7...

читај повеќе

Перфектен ден за кадетките на ЖРК Металург

19.06.2021

Денеска почна првенството на Македонија во женска кадетска категорија. Се игра турнирски, во четири групи, а екипата на ЖРК Металург е дел од групата “В“, заедно со екипите...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург се вицешампионки на Македонија

17.06.2021

Во Куманово се одржа фајналфорот во женска младинска конкуренција. По голема борба во финалниот натпревар, првото место го освоија младинките на ЖРК Куманово, кои минимално...

читај повеќе

ЖРК Металург ќе настапи на младинскиот фајналфор

14.06.2021

Екипата на ЖРК Металург обезбеди настап во завршницата во младинското првенство на Македонија. Вкупно беа пријавени 13 екипи поделени во четири групи, а ЖРК Металург беше...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург го поразија тимот на ЖРК Алушовски

08.03.2020

Во 11. коло на пионерската лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург го поразија тимот на ЖРК Алушовски и ја забележаа својата деветта победа во...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург подобри од Куманово

29.02.2020

По зимската пауза, денеска продолжи женското пионерско првенство на Македонија. Во групата 1, пионерките на ЖРК Металург, во рамките на 10. коло, во Автокоманда ја совладаа...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург го надиграа тимот на Кузман Вардар Илинден

29.02.2020

Во продолжението од сезоната во Автокоманда се одигра натпревар од шестото коло на единствената женска младинска лига, во која младинките на ЖРК Металург целосно го...

читај повеќе