Кадетки

Кадетките на ЖРК Металург го освоија четвртото место на кадетскиот фајналфор во Прилеп

23.06.2021

Во Прилеп заврши фајналфорот во женска кадетска конкуренција. Кадетките на ЖРК Металург, за жал, го освоија четвртото место, забележувајќи порази против екипите на ЖРК...

читај повеќе

Утре во Прилеп ќе се игра фајналфорот во женска кадетска конкуренција

22.06.2021

Утре во Прилеп ќе се одржи фајналфорот во женска кадетска конкуренција, кој ќе го даде новиот кадетски шампион на Македонија. Кадетките на ЖРК Металург, кои во завршницата...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург ќе настапат на кадетскиот фајналфор

20.06.2021

Кадетките на ЖРК Металург ја завршија групната фаза со три чисти победи и обезбедија настап на кадетскиот фајналфор. По вчерашните победи против екипите на ЖРК Голден Арт КЛ7...

читај повеќе

Перфектен ден за кадетките на ЖРК Металург

19.06.2021

Денеска почна првенството на Македонија во женска кадетска категорија. Се игра турнирски, во четири групи, а екипата на ЖРК Металург е дел од групата “В“, заедно со екипите...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург го забележаа првиот пораз

01.12.2019

Во големото дерби на кадетското првенство на Македонија, група 1, ЖРК Металург загуби од екипата на ЖРК Вардар. Средбата, во рамките на петтото коло, се одигра во Автокоманда, а...

читај повеќе

Бродолом на кадетките на ЖРК Кузман Вардар Илинден во Автокоманда

08.11.2019

Во второто коло од кадетската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда гостуваше екипата на ЖРК Кузман Вардар Илинден. Во апсолутно нерамноправен натпревар кадетките на...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург се вицешампионки на Македонија

09.06.2019

Кадетската екипа на ЖРК Металург го загуби финалето на кадетскиот фајналфор во Прилеп. Подобри од нас беа ракометарките на ЖРК Вардар, кои во драматичен натпревар не...

читај повеќе

Кадетките на Металург рушат се пред себе

16.05.2019

Во својот 14. натпревар во кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетките на ЖРК Металург стигнаа до својот 14. триумф. Овој пат е поразена екипата на ЖРК Делчево Вардар,...

читај повеќе

Кадетките на Металург рушат рекорди

18.04.2019

Кадетките на Металург и натаму делуваат како казнена експедиција - во својот 12-ти натпревар ја извојуваа и својата 12-та победа. Овој пат е совладан тимот на фенерџијата ЖРК...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург го надиграа и тимот на Астибо

14.04.2019

Кадетките на ЖРК Металург и натаму бележат максимален бодовен ефект - во својот единаесетти натпревар ја забележаа и единаесеттата победа. Овој пат во Автокоманда го...

читај повеќе