Металург Скопје

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ НЕ МОЖЕШЕ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ВАРДАР СЦБТ

20.05.2014

Металург Скопје денеска одигра уште еден натпревар со екипата на Вардар СЦБТ во рамките на претпоследното коло од женската суперлига. Големата разлика во квалитетот на...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГИ ОСВОИ БОДОВИТЕ ОД СРЕДБАТА СО КОЖУВЧАНКА

04.05.2014

Во 16. коло од женската суперлига, екипата на Металург Скопје освои три бода во мечот против Кожувчанка. Конечниот резултат е 26:23, полувреме 16:9. Кожувчанка поведе со 1:0, а потоа...

читај повеќе

ТЕЖОК ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

23.04.2014

Во рамките на 15. коло на женската суперлига, Металург Скопје доживеа тежок пораз во мечот против екипата на Вардар СЦБТ. Резултатот од средбата е 40:10 (20:4) за вардарки. Висок...

читај повеќе

MEТАЛУРГ СКОПЈЕ ЗАБЕЛЕЖА НОВА ПОБЕДА

09.04.2014

Екипата на Металург Скопје забележа победа во мечот против Жито Прилеп, со резултат 45:34 (27:20). Видовме вистински првенствен натпревар во кој одлично функционираа нападите на...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГО ОСВОИ ШТИП

06.04.2014

Металург Скопје се враќа со победа од гостувањето во Штип. Екипата на Кожувчанка е совладана со резултат 32:26 (21:12). Нашите девојки во текот на целата средба го контролираа...

читај повеќе

ДРАМАТИЧНА ПРЕСМЕТКА МЕЃУ ВТОРИТЕ ЕКИПИ НА МЕТАЛУРГ И НА ВАРДАР

15.03.2014

Драматична беше пресметката меѓу вторите екипи на Металург и на Вардар, Металург Скопје и ЖРК Вардар, во “Автокоманда“. Исклучително рамноправен и неизвесен натпревар, кој...

читај повеќе

ОЧЕКУВАН ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

12.03.2014

Денеска во “Автокоманда“ се одигра заостанатата средба од 10. коло на македонската женска Суперлига, меѓу екипите на РК Металург Скопје и на ЖРК Вардар СЦБТ. Очекувано,...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГИ СОБРА БОДОВИТЕ ОД ПРИЛЕП

10.11.2013

Одличен, за некого и изненадувачки, резултат остварија девојките на Металург Скопје во Прилеп. Победа, три нови бода и реванш за поразот во Скопје - тоа се остварувањата на...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ И СЕ РЕВАНШИРА НА КОЖУВЧАНКА

03.11.2013

Во натпревар од 7. коло, екипата на Металург Скопје го совлада тимот на Кожувчанка, со резултат 25:19 (14:6), и се реваншира за поразот доживеан во 2. коло од тековното првенство на...

читај повеќе

ТЕЖОК ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

30.10.2013

Во петтото коло на македонската женска суперлига нашата втора екипа, Металург Скопје, доживеа тежок пораз од екипата на Вардар СЦБТ, Резултатот од средбата е 43:10 (18:6). Вардар...

читај повеќе