Металург Скопје

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЗАГУБИ ОД ЖРК ВАРДАР

27.10.2013

Екипата на Металург Скопје денеска го загуби првенствениот натпревар против екипата на ЖРК Вардар, со резултат 16:21 (5:11). Овој натпревар се одигра во СРЦ “Кале“. Девојките од...

читај повеќе

СЕСТРИНСКИОТ ДУЕЛ ЗАВРШИ СО ВИСОКА ПОБЕДА НА ЖРК МЕТАЛУРГ

17.10.2013

Вчерашниот натпревар меѓу двете суперлигашки екипи на Металург заврши со висока победа на ЖРК Металург. Резултатот од средбата е  32:16 (18:9). ЖРК Металург натпреварот го...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ДОЖИВЕА УБЕДЛИВ ПОРАЗ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ЖИТО ПРИЛЕП

06.10.2013

Во едно од своите најлоши изданија во последните две години РК Металург Скопје убедливо го загуби првенствениот натпревар против екипата на Жито Прилеп во...

читај повеќе

ПРВ ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

30.09.2013

Екипата на Металург Скопје е поразена на гостувањето кај тимот на Кожувчанка, со резултат 24:21 (13:9). Пресудно беше првото полувреме, кое нашите девојки го загубија со разлика...

читај повеќе

ЖРК ВАРДАР НЕ ГО ИЗДРЖА ПРИТИСОКОТ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

22.09.2013

Вчера се одигра натпревар од првото коло на македонската женска суперлига. Металург Скопје ја пречека  екипата на ЖРК Вардар, која пред почетокот важеше за фаворит во оваа...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГИ ПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ

08.08.2013

Втората женска екипа на Металург, суперлигашот Металург Скопје, започна со подготовките за новата сезона. Иако остана без дел од своите најдобри ракометарки (Ливриниќ,...

читај повеќе

УБЕДЛИВ ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

10.05.2013

Ракометарките на Металург Скопје катастрофално се поразени во полуфиналниот куп-натпревар против екипата на Вардар СЦБТ. Резултатот од средбата е 32:9 (18:5). Видовме уште едно...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЈА ЗАГУБИ ПЛЕЈОФ-СЕРИЈАТА ЗА ТРЕТОТО МЕСТО.

05.05.2013

Во борба за третото место екипата на Металург Скопје ја загуби и втората плејоф-средба против тимот на Жито Прилеп. Вчера го видовме веројатно најлошото издание на Металург...

читај повеќе

ВО БОРБА ЗА ТРЕТОТО МЕСТО, МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГО ЗАГУБИ ПРВИОТ НАТПРЕВАР

29.04.2013

Паралелно со плејоф-натпреварите за шампионската титула во првенството на Македонија, се играат и средбите за третото место. Во првиот натпревар одигран во Прилеп екипата на...

читај повеќе

ЗАВРШИ ПРВЕНСТВОТО ЗА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

18.04.2013

Младата екипа на Металург Скопје го загуби и вториот полуфинален натпревар од екипата на Вардар СЦБТ, и го заврши натпреварувањето во домашното првенство во сезоната 2012/13. До...

читај повеќе