Металург Скопје

ЖРК ВАРДАР СЦБТ ГО ДОБИ ПРВИОТ НАТПРЕВАР ПРОТИВ РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

13.04.2013

ЖРК Вардар СЦБТ го доби првиот полуфинален плејоф-натпревар против РК Металург Скопје,  и поведе со 1:0 во двобојот што се игра во две победи. Следната средба се игра на 17 април...

читај повеќе

ИНФАРКТ НАТПРЕВАР МЕЃУ МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ И КУМАНОВО

07.04.2013

Вчерашниот куп-натпревар меѓу екипите на Металург Скопје и на Куманово ја плени публиката со својата неизвесност и драматичност. Седмерците, кои го решија победникот и...

читај повеќе

СО ПОБЕДА НАД КУМАНОВО МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ОБЕЗБЕДИ УЧЕСТВО ВО ПЛЕЈОФОТ

31.03.2013

Фантастичен натпревар одиграа нашите девојки од екипата на Металург Скопје во Куманово. Оваа средба претставуваше директна пресметка на две екипи-кандидатки за учеството...

читај повеќе

НОВИ БОДОВИ ЗА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

17.03.2013

Металург Скопје го победи тимот на Кожувчанка и запиша три нови бода на своето конто. Противникот е совладан со резултат 24:16 (11:8). Нашите девојки беа доминантни во текот на...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ КИКСИРАШЕ ВО КИЧЕВО

05.03.2013

Металург Скопје доживеа помалку изненадувачки пораз на гостувањето во Кичево. Екипата на Кичево 10, која ја извојува својата само втора победа оваа сезона, не совлада со...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ДОСТОЈНО И СЕ СПРОТИВСТАВИ НА ЕКИПАТА НА ВАРДАР СЦБТ

17.11.2012

Вчера во “Автокоманда“ се одигра натпревар од женската суперлига во кој Металург Скопје се сретна со екипата на Вардар СЦБТ. Изразит фаворит беше гостинскиот тим. Но во...

читај повеќе

ЖИТО ПРИЛЕП ВИСОКО ГО СОВЛАДА ТИМОТ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

03.11.2012

Поради обврските на прилепскиот суперлигаш во КПК, во четвртокот се одигра натпревар меѓу Жито Прилеп и Металург Скопје, натпревар што по распоред е на самиот крај од...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЗАСЛУЖЕНО ДОЈДЕ ДО НОВИ БОДОВИ

27.10.2012

Денеска во „Автокоманда“ се одигра и првенствен натпревар во рамките на женската суперлига, помеѓу Металург Скопје и Куманово. Подобри беа нашите девојки, кои сосема...

читај повеќе

СУПЕРЛИГАШКОТО ДЕРБИ ИМ ПРИПАДНА НА ДЕВОЈКИТЕ ОД РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

23.10.2012

Дербито во женската суперлига, помеѓу Кожувчанка и Металург Скопје, им припадна на нашите девојки. По тешка и неизвесна борба, извојувана е победа со резултат 24:23 (12:13). И двете...

читај повеќе

MЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ПОБЕДИ ПОСЛЕ ГОЛЕМА БОРБА

13.10.2012

Тежок натпревар одигра денеска Металург Скопје. Го победи упорниот состав на Кичево 10, со резултат 30:26 (15:14). Видовме две екипи што еднакво ја посакуваа победата. Металург...

читај повеќе