Младинки РК Металург Скопје

Младинките на ЖРК Металург обезбедија финале на фајналфор-турнирот

06.05.2018

Денеска во Автокоманда се игра фајналфор-завршницата на младинското првенство на Македонија. Екипата на ЖРК Металург, како најдобра екипа во групната фаза, доби улога на...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ УБЕДЛИВИ ПРОТИВ КОЖУВЧАНКА. ФОТО

17.11.2013

Младинките на Металург Скопје извојуваа убедлива победа против екипата на Кожувчанка од Штип. Резултатот од средбата е 24:16 (11:8). Нашите младинки без поголем напор дојдоа до...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ПОМИНАА КАКО ТОРНАДО НИЗ ПРИЛЕП

25.10.2013

Тежок пораз доживеа домашниот состав на Филип 07 во натпреварот против младинките на Металург Скопје. Средбата заврши со резултат 42:4 (19:2), за нашите младинки. Интересно, но...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГО ОСВОИЈА КАЛЕ

13.10.2013

Првенствената средба меѓу младинките на Вардар СЦБТ и на Металург Скопје помина во нерамноправна борба меѓу две различни по квалитет екипи. Нашите младинки од самиот...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ СЕ НОВИТЕ ШАМПИОНКИ НА МАКЕДОНИЈА

11.05.2013

Заврши фајналфорот во младинска конкуренција. Нови шампионки на Македонија се младинките на Металург Скопје, кои, најпрво, во полуфиналето беа подобри од екипата на...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ПОДОБРИ ОД ЖРК ВАРДАР

20.04.2013

Дербито на женската младинска лига, група запад, меѓу РК Металург Скопје и ЖРК Вардар, им припадна на девојките од “Автокоманда“. Победата со резултат 21:16 (9:6) е чиста како...

читај повеќе

ПРОДОЛЖУВА ПОБЕДОНОСНАТА СЕРИЈА НА МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

12.03.2013

Mладинките на Металург Скопје го продолжија својот победнички низ, откако во Кичево ги совладаа младинките на Кичево 2010, со резултат 24:15 (13:3). Победникот на вчерашната средба...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ РЕДАТ САМО ПОБЕДИ

03.03.2013

Mладинките на Металург Скопје, по паузата во првенството, гостуваа во Прилеп. Нашите девојки оваа сезона ги совладаа сите свои противници, па на паркетот на арената „Сонце“...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ПОДОБРИ ОД ВРСНИЧКИТЕ НА ВАРДАР

28.10.2012

Девојките на Металург Скопје продолжуваат со добрите игри. Иако во речиси истиот состав играат и во Суперлига и вчера имаа дерби-натпревар против Куманово, тоа не им попречи...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГО ДЕКЛАСИРАА КИЧЕВО

05.10.2012

Младинките на Металург Скопје вечерва ги декласираа врсничките од Кичево 2010. Вечерва тие извојуваа лесна и ефикасна победа со резултат 30:12 (13:7). Веќе во првото полувреме...

читај повеќе