Останати Категории

Кадетките на ЖРК Металург победнички од Кичево

15.10.2017

Во првото коло на кадетската лига на Македонија, кадетките на ЖРК Металург гостуваа во Кичево, каде ја совладаа истоимената домашна екипа, со резултат 26:32 (12:13). Нашите...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург ја извојуваа и втората победа

07.10.2017

Во рамките на третото коло од женската кадетска лига, група 1, кадетките на ЖРК Металург ја совладаа екипата на ЖРК Шампион Вардар, со резултат 22:15 (10:8). Нашите млади...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург со убедлива победа во Кичево

03.10.2017

Во првото коло од новото женско првенство на Македонија, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Кичево од каде се вратија со убедлива победа и со првите три освоени...

читај повеќе

Кадетки: Требаше да биде дерби, а испадна катастрофа на кумановки

29.09.2016

Минатата сезона водеа тешка битка во пионерското финале,  а оваа се сретнаа во првото коло од кадетското првенство на Македонија. Од дуелот меѓу кадетките на ЖРК Металург и...

читај повеќе

Нашите младинки со победа ја потврдија шампионската титула

04.06.2016

Како според најубавото сценарио, со нова блескава победа над најголемиот конкурент, нашите младинки ја потврдија шампионската титула освоена минатата недела. Успехот...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург станаа шампионки на Македонија

30.05.2016

ЖРК Металург стана апсолутен шампион на Македонија во младите категории, откако, по пионерската и кадетската, ја освои и титулата во младинска категорија. Тоа стана јасно...

читај повеќе

Младинките на Металург подобри од Вардар

20.05.2016

Денеска во Автокоманда се одигра дерби натпревар во младинска конкуренција, во кој младинките на Металург беа подобри од Вардар, кого го совладаа со резултат 21:18...

читај повеќе

Младинките на Металург катастрофално го поразија Вардар Бисимов

18.04.2016

Младинките на Металург имаа уште една лесна пресметка, овој пат на гостувањето во Велес, кај екипата на Вардар Бисимов, кој доживеа вистински “потоп“, во поразот од 27 гола...

читај повеќе

Пионерките на ЖК Металург се шампионки на Македонија

12.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург се најдобри во Македонија во сезона 2015/16. Откако лигашкиот дел го завршија со убедливи девет победи и еден нерешен резултат, тие беа најдобри и на...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 се трети во Македонија

12.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург 2 се трети во Македонија, откако во малото финале ја декласираа екипата на Лихнид, со резултат 21:14 (7:9). Ако во првото полувреме се уште се...

читај повеќе